۲۳ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰

معاون وزیر علوم: هنوز به جمع بندی نهایی درباره دانشگاههای فنی وحرفه ای و علمی کاربردی نرسیده ایم

معاون اموزشی وزیر علوم: یک کمیته ۸ نفره مسئول رسیدگی به رشته های مشترک بین وزارت علوم و وزارت بهداشت است و یک جلسه ان تشکیل شد.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگوی ۲۰ امشب به بررسی رویکردهای اموزشی در سال تحصیلی جدید پرداخت و گفت :یک کمیته ۸نفره برای تعیین تکلیف رشته های مشترک بین وزارت علوم وبهداشت تعیین شد ودر اولین جلسه آن کارشناسان به بررسی رشته روانشناسی پرداختند .

وی افزود :تصمیم گیری نهایی درباره رشته روانشناسی به جلسه بعدی موکول شد .
شریعتی نیاسر درباره ازمون دکتری ودو مرحله ای شدن ان گفت :مجلس در جمع بندی نهایی به دومرحله شدن ازمون دکتری رسید وما ناچار به اجرای سیاست مجلس هستیم.
وی به  قانون سنوات  اشاره کرد وافزود :این قانون به دانشگاهها ابلاغ شد ودانشگاهها موظف به اجرای قانون هستند .
شریعتی نیاسر در ادامه درباره شهریه دانشگاهها گفت :ما پارسال به دانشگاهها اعلام کردیم که این موضوع هئیت امنای دانشگاهها واگذار شده و هئیت امنا تصمیم گیر نهایی هستند .
وی به وضعیت ادغام دانشگاههای فنی وحرفه ای و علمی کاربردی اشاره کرد وافزود :ما با رویکرد ارتقا موسسات گام برمی داریم ودر این راستا طرح ساماندهی تدوین شده است وبه صورت تدریجی پیاده می شود .
شریعتی نیاسر گفت :هنوز به جمع بندی نهایی درباره دانشگاههای فنی وحرفه ای و علمی کاربردی نرسیده ایم واین بررسی ها ادامه دارد.
وی در ادامه به سند امایش اموزش عالی اشاره کرد افزود :یکی از محورهای اموزش عالی ماموریت گرابودن دانشگاهها است وباید ماموریت گرایی به طور جدی محقق شود .
شریعتی نیاسر گفت :در اسفند  ۹۴طرح امایش اموزش عالی به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید و در حال اجرا شدن است.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: