برگزاری هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان

هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان با عنوان توسعه یافتگی و الزامات دستیابی به اقتصاد دانش بنیان فردا ( یکشنبه) برگزار می شود.

به گزارش عیارآنلاین، روح الله ابوجعفری مدیر گروه اقتصاد دانش بنیان پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری گفت: هفتمین نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری و با موضوع توسعه یافتگی و الزامات دستیابی به اقتصاد دانش بنیان در پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
ابو جعفری افزود: انگیزه توسعه فعالیتهای دانش بنیان در تمام سطوح اقتصادی باید وجود داشته باشد که این مسئله به طراحی نهادی، ساختار اقتصاد، زمینه های فرهنگی و بسیاری از مسائل دیگر باز می گردد.
وی با اشاره به سلسله نشست های پیشین اقتصاد دانش بنیان که توسط پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار شده است، ادامه داد: در نشست های پیشین رویکردهای مختلف از منظر مکاتب مختلف اقتصادی به اقتصاد دانش بنیان طرح شد و بر این اساس تعاریف و نگاه های مختلف به این مفهوم مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته ابوجعفری، نگاه فعالان اقتصادی به توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به پرسش که در بستر کنونی اقتصاد، امکان شکل گیری اقتصاد دانش بنیان وجود دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیر گروه اقتصاد دانش بنیان پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: مهندس بحرینیان که هم فعال اقتصادی و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران دعوت به عمل آمده است تا بر اساس تجارب شکل گرفته در بنگاه های تولیدی در زمینه توسعه یافتگی و الزامات توسعه اقتصاد دانش بنیان با توجه به تجارب عملی دنیا هم فکری صورت گیرد.
این نشست یکشنبه ۲۸ شهریور ماه سال جاری در پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری واقع در خیابان ستارخان- خیابان حبیب الله- ابتدای سروش یکم- پلاک ۹۶ برگزار می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: