فانی:

سیستم گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس مناسب نیست

فانی، وزیر آموزش و پرورش: ۵۲۰ هزار کلاس درس در کشور داریم که دو سوم آنها مطابق استانداردها و ۱۷۰ هزار کلاس درس نیز باید بازسازی شود./ باید از ظرفیت دولت، خیران و مردم برای ساخت فضاهای آموزشی و مدرسه سازی بیشتر استفاده کنیم./ امسال خیران مدرسه ساز در کشور بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای ساخت فضاهای آموزشی تعهد کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی اظهار کرد: هدفگذاری کرده ایم تا در طول برنامه ششم توسعه این تعداد کلاس به سطح قابل قبول و استاندارد برسند.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ در کشور یک میلیون و ۵۸۰ هزار مترمربع فضای آموزشی جدید با مشارکت دولت، خیران و نهادهای دیگر همچون بنیاد برکت ساخته شد، تاکید کرد: باید از ظرفیت دولت، خیران و مردم برای ساخت فضاهای آموزشی و مدرسه سازی بیشتر استفاده کنیم.
تعهد هشت هزار میلیاردی خیرین
فانی یادآور شد: امسال خیران مدرسه ساز در کشور بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای ساخت فضاهای آموزشی تعهد کرده اند که این اتفاق خوبی برای آموزش و پرورش است تا کمبودهای خود را جبران کند.
تقدیر از عملکرد بنیاد برکت
وزیر آموزش و پرورش با تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد برکت در راستای مدرسه سازی و ساخت فضاهای آموزشی در مناطق محروم و دور افتاده کشور خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت این نهاد برای توسعه فضاهای آموزشی بیشتر استفاده کنیم.
۱۰۰ هزار کلاس درس سیستم گرمایشی مناسبی ندارند
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۰۰ هزار کلاس درس داریم که سیستم گرمایشی مناسب ندارند، یادآور شد: سال گذشته ۴۵ هزار کلاس را به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز کردیم امسال هم تلاش می کنیم ۵۰ هزار کلاس درس دیگر را به این سیستم ها مجهز کنیم.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: