احداث بیش از ۳ هزار کتابخانه در مدارس مناطق محروم و دوردست

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: با توجه به فعالیت‌های انجام شده تعداد کتاب های غیر درسی به ازای هر دانش آموز به ۹ رسیده است./ اکنون کتابخانه‌های کلاسی مدارس ابتدایی ۸۰ درصد تجهیز شده‌اند همچنین امسال ۳ هزار کتابخانه روستایی در مناطق دور دست احداث می شود.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش؛ پیرامون وضعیت تجهیز کتابخانه‌های مدارس و افزایش کمیت کتاب‌ها به ازای هر دانش آموز گفت: اواخر دولت قبلی که کار تحویل گرفته شد به ازای هر دانش آموز ۴ کتاب غیر درسی وجود داشت اما اکنون با توجه به فعالیت‌های انجام شده این عدد به ۹ رسیده است.

وی ادامه داد: افزایش ۵ کتاب غیر درسی طی ۳ سال اخیر نشان از بهبود زمینه کتابخوانی در بین دانش آموزان است و این کتاب‌ها بستری مناسب برای علاقمندان به  کتاب ایجاد می‌کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: اکنون کتابخانه‌های کلاسی مدارس ابتدایی ۸۰ درصد تجهیز شده‌اند همچنین امسال ۳ هزار کتابخانه روستایی در مناطق دور دست احداث می شود.
وی با بیان اینکه اواخر مهر و اوایل آبان ماه برنامه‌هایی برای توسعه و تجهیز کتابخانه‌های روستایی سراسر کشور در نظر گرفته می‌شود اظهار کرد: ۵۰ هزار نمایشگاه در ۵۰ هزار مدرسه سراسر کشور آبان ماه برای دانش آموزان برپا می‌شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به تاکید رییس جمهور بر بحث کتابخوانی فعالیت‌های متنوعی برای توسعه و ترویج این فرهنگ در بین دانش آموزان ایجاد شده است و در مسیر تحقق عادت کتابخوانی برای آنها هست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: