صنعت داروسازی در آستانه صادرات

کبریایی زاده، رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران: صنعت داروسازی امروز با کمترین وابستگی ارزی، بیش از ٩٨درصد نیازهای دارویی کشور را تامین کرده است، اگر امروز تولیدکنندگان دارو به فکر صادرات نباشند، در رقابت با یکدیگر در اقیانوس خونین داخلی خواهند افتاد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس کبریایی زاده در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته(ایران فارما) افزود: به همین دلیل برای جبران زحمات پیشکسوتان هم باید صنعت داروسازی به فراتر از مرزها فکر کند چرا که توانمندی امروز صنعت داروسازی مدیون پیشکسوتانی است که این صنعت را بنا نهاده اند.
وی اظهار داشت: صنعت داروسازی امروز با کمترین وابستگی ارزی، بیش از ٩٨درصد نیازهای دارویی کشور را تامین کرده است، اما توسعه این صنعت استراتژیک در گروه مشارکت متخصصان میان رشته ای در حوزه های مدیریتی و بازاریابی برای معرفی قابلیت های صنعت داروسازی در جهان است.
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران تاکید کرد: اگر امروز تولیدکنندگان دارو به فکر صادرات نباشند، در رقابت با یکدیگر در اقیانوس خونین داخلی خواهند افتاد.
کبریایی زاده با اشاره به روند اجرایی دومین نمایشگاه بین المللی ایران فارما گفت : این نمایشگاه نسبت به دوره قبلی خود با رشد فزاینده ای رو به رو بوده است و نزدیک به ٢٧ هزار نفر بازدید کننده داخلی و خارجی طی این سه روز از نمایشگاه دیدن کردند.
وی اظهار داشت: از مجموع ۴٠٠ غرفه حاضر در این نمایشگاه که در حوزه های داروسازی، مواد اولیه، فرآورده های گیاهی، مکمل های غذایی و رژیمی، تجهیزات داروسازی، ، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، خدمات بسته بندی، خدمات قراردادی و شرکت های دانش بنیان حضور داشتند، ٩١ غرفه به شرکت های خارجی تعلق داشت.
کبریایی زاده افزود: در این سه روز تلاش شد تا با ثبت اطلاعات بازدید کننده علاوه بر گردآوری داده های پایه جامع از داروسازان، پزشکان و متخصصان حوزه پزشکی به منظور اطلاع رسانی رویدادهای مرتبط، آمار دقیق بازدیدکنندگان و همچنین تحلیل آماری نمایشگاه میسر شود.
دومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) با هدف ارائه اطلاعات در خصوص فعالیت های صادراتی و وارداتی و معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در ایران، طی روزهای ٢۴ تا ٢۶ شهریور ماه سال جاری در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: