افزایش پوشش بیمه ای داروهای داخلی

ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: تمام تلاش بر این بوده است که همه داروهای تولید داخل تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و هر زمان که داروهای تولید داخل به جایگاه قابل قبول برسد با ابزار بیمه به کمک صنعت داروسازی خواهیم آمد.

به گزارش عیارآنلاین، علی ربیعی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته، همچنین از افزایش پوشش بیمه ای داروهای تولید داخل خبر داد و افزود: بخش مهمی از رفاه اجتماعی شامل داروست.
وی خاطرنشان کرد: معتقدم حوزه دارو نباید محدود به موضوعات اقتصادی شود زیرا دارو حوزه ای چند بعدی است که مباحث مهمی از جمله علمی، فرهنگی، حوزه اجتماعی، فقر، نابرابری و حتی سیاست را دربر می گیرد.
وزیر رفاه با اشاره به نا امنی های منطقه خاور میانه و ثبات حاکم در ایران در مقایسه با کشور های دیگر افزود: ثبات سیاسی و امنیتی در ایران می تواند صادرات دارو را تحت تاثیر قرار دهد؛ چراکه می توان از این فاکتور مهم برای جذب فناوری ها و همکاری های خود در حوزه های مختلف استفاده کرد.
ربیعی با تاکید بر افزایش کیفیت داروهای تولید داخل خاطر نشان کرد: لازمه افزایش تراز صادراتی، کیفیت است.
وی تاکید کرد: بین المللی کردن فعالیت شرکت های داروسازی باید به عنوان یک راهبرد برای توسعه صادرات مد نظر فعالان قرار گیرد؛ سهم ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات داروی ایرانی در برابر سهم یک هزار و صد میلیون دلاری واردات دارو و همچنین حضور ۹۰ شرکت بزرگ دارویی بین المللی در این نمایشگاه به خوبی استراتژی صنعت داروسازی را مشخص کرده است.
وزیر رفاه گفت: تمام تلاش بر این بوده است که همه داروهای تولید داخل تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و هر زمان که داروهای تولید داخل به جایگاه قابل قبول برسد با ابزار بیمه به کمک صنعت داروسازی خواهیم آمد.
ربیعی از همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در اخذ تصمیمات مربوط به صنعت داروسازی خبر داد و تصریح کرد:حتما از نقطه نظرات فعالان در تصمیم گیری ها استفاده می شود.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: