توسعه بازار بین بانکی ارز در گرو یکسان سازی است

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین گفت: توسعه بازار بین بانکی ارز در گرو عملیاتی شدن سیاست یکسان سازی نرخ ارز است و دولت برای ارتقای این بازار ابتدا باید ارز را در کشور تک نرخی کند.

به گزارش عیارآنلاین، حسن معتمدی در پاسخ به پرسشی در خصوص احیای بازار بین بانکی ارز، افزود: این بازار در حال حاضر نیز در کشور وجود دارد و بانک هایی که مجار به فعالیت ارزی هستند در آن فعال اند، از این رو احیا و توسعه این بازار حرکت مثبتی به منظور افزایش تبادلات بین بانکی و همکاری بیشتر بانک ها در زمینه مبادلات ارزی با توجه به دوره پسا تحریم و آغاز مبادلات مالی با کشورهای غربی به شمار می رود.
وی درباره لوایح دو قلوی بانک مرکزی به ایبنا گفت:‌ بانک مرکزی با بررسی و آسیب شناسی مشکلات نظام بانکی پیش نویس لوایح قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری را تدوین و منتشر کرده است .
وی تصریح کرد: این لوایح حاصل سال ها تحقیقات کارشناسی شده و با توجه به ضعف ها و کاستی های قوانین موجود تدوین شده است از این رو حاوی نکات خوبی به منظور روان سازی و نظام مندی فعالیت شبکه بانکی است اما تا این قوانین عملیاتی نشوند ضعف ها و معایب آن به درستی شناخته نخواهند شد و نظر دادن در این خصوص نیازمند نهایی و اجرایی شدن آن است.
مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در پاسخ به پرسشی در خصوص ارسال نامه اعتراضی به رییس کل بانک  مرکزی با اظهار بی اطلاعی از ارسال جمعی از بانکداران به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کاهش وشناور سازی نرخ سود بانکی، گفت: به نظر من این خبر از اساس کذب و بر پایه شایعه انتشار یافته است.
مدیر عامل بانک اقتصاد نوین با اظهار بی اطلاعی از ارسال نامه اعتراضی جمعی از بانکداران به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کاهش وشناور سازی نرخ سود بانکی، گفت: به نظر من این خبر از اساس کذب و بر پایه شایعه انتشار یافته است.
وی همچنین در خصوص مشارکت بانک اقتصاد نوین در بازار فروش اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار برای ورود بانک ها به این بازار گفت: این بانک در حال حاضر در حال بررسی این مصوبه است.

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: