۱۹ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

«FATF» باید در مجلس بررسی شود

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: توافق با FATF برای لازم‌الاجرا شدن طبق ماده ۱۷ تامین مالی مبارزه با تروریسم باید در مجلس بررسی شود.

به گزارش عیارآنلاین، امروز۲۰ شهریور ماه، خبرهای صنعت بانکداری از وام ازدواج با مانده ۲۵ هزار میلیاردی تا خطر تورم ۲ رقمی و گرانی ارز حکایت دارد که در ادامه می‌خوانید و می‌شنوید.

وام ازدواج با مانده ۴۵ هزار میلیاردی شروع شد
ایسنا نوشت: وام۱۰ میلیونی ازدواج در حالی با اما و اگرهای بسیار برای تامین مالی آن از خردادماه امسال در دستور کار قرار گرفت که مانده منابع قرض الحسنه شبکه بانکی در این دوره به ۴۵ هزار میلیارد تومان رسیده بود؛ ده‌ها هزاران میلیاردی که وجود نداشت.
برکناری مدیر «بانک دی» تصمیم دولت بود
به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه به محض اعلام خطا در بانک دی دولت تصمیم گرفت مدیر آن را برکنار کند، گفت: در مسئله صندوق فرهنگیان که متعلق به صدها هزار نفر از فرهنگیان کشور است اگر کسی تخلفی کرده باید با آن برخورد شود.
ردپای واسطه‌ها در جابجایی سپرده‌ها
مهر در گزارشی نوشت: رقابت بانکها برای جذب سپرده به جایی رسیده که برخی موسسات مالی و بانکها دلال استخدام کرده‌اند تا سپرده‌گذاران دارای منابع کلان را از یک بانک به بانک دیگر جابجا کرده و منابع آنها را جذب کنند.
تخصیص منابع به شرکت‌های تابعه بانکها ممنوع شد
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد:‌ تخصیص هرگونه منابع سپرده‌گذاران به شرکت‌های تابعه و فرعی بانکها و در حساب بدهکاران موقت، ممنوع است.
سود ۱۲ هزار میلیارد تومانی ۲۰ بانک از جریمه دیرکرد
به گزارش فارس، ۱۹ بانک و یک موسسه اعتباری حاضر در بازار سرمایه، در سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان سود از محل جریمه دیرکرد یا وجه التزام تسهیلات اعطایی از مشتریان خود دریافت کرده‌اند.
جریمه وام تعاونی‌ها بخشیده می‌شود
حجت‌الله مهدیان، سرپرست بانک توسعه تعاون از بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات تعاونی‌ها خبر داد و گفت:تعاونی‌هایی که تا پایان شهریور بدهی خود را تسویه کنند از این معافیت برخوردار خواهند شد.
«FATF» باید در مجلس بررسی شود
سخنگوی شورای نگهبان گفت: توافق با FATF برای لازم‌الاجرا شدن طبق ماده ۱۷ تامین مالی مبارزه با تروریسم باید در مجلس بررسی شود.
خطر تورم ۲ رقمی و گرانی ارز در راه است
به گزارش تسنیم، بررسی سیاست پولی کشور در سه سال اخیر نشان می دهد که علیرغم کاهش قابل توجه نرخ تورم، امکان بازگشت مجدد آن به نرخ بالای دو رقمی و افزایش نرخ ارز جدی است.

منبع: پارسینه

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: