دبیرانجمن صنفی شیرینی و شکلات:

شکر امسال ۷۰درصد گران شد، ولی شیرینی را گران نکردیم چون مشتری نداریم

دبیر انجمن صنفی شیرینی و شکلات با اشاره به اینکه سازمان حمایت مخالفتی با افزایش قیمت محصولات این صنف ندارد گفت: باوجود افزایش ۷۰ درصد قیمت شکر در سال جاری، به دلیل رکود بازار داخلی و لزوم رقابت‌پذیری در بازارهای خارجی تمایلی به افزایش قیمت نداریم.

به گزارش عیارآنلاین، جمشید مغازه‌ای اظهار کرد: باوجود بخشنامه سازمان حمایت مبنی بر «افزایش و کاهش قیمت، به نوسانات ارز و تقاضا بستگی دارد و به تولیدکنندگان مربوط می‌شود» بازهم تولیدکنندگان تمایلی به افزایش قیمت ندارد، زیرا افزایش قیمت در بازار باعث رکود می‌شود و در تولید و صادرات وقفه ایجاد می‌کند.

وی افزود: با افزایش قیمت شکر و نایاب شدن آن در بازار، عرضه آن فقط به بورس منوط شده که این امر باعث شد تا بسیاری از شرکتهای کوچک و نوپا که نقدینگی کافی برای تأمین مواد اولیه نداشتند لطمه فراوانی را متحمل شدند.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ادامه داد: طی آمار موجود حداقل میزان مصرف سالیانه‌ی شکر کشور دومیلیون و دویست هزار تن و حداکثر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار  تن است و  محصول شکر مصرفی داخلی از طریق چغندر و نیشکر به‌دست می‌آید که کاملاً مشخص بوده و آمار دقیقی از آن موجود است.

مغازه‌ای درباره شرایط صنعت بابیان اینکه توان صنعت شیرینی و شکلات بسیار وسیع  و قدرتمند است، آمار اشتغال بسیار بالایی دارد گفت: این صنعت باید موردحمایت قرار گیرید و امکانات و تسهیلات خاص برای آن در نظر گرفته شود تا صادرات آن تقویت شود.

مغازه‌ای به فعالیت‌های انجمن اشاره کرد و گفت: حضور بسیار فعالی در نهادهای مختلف مانند اتاق بازرگانی داشته‌ایم و مشکلات این صنعت را برای آنها بازگو کردیم و در حال پیگیری هستیم و امیدواریم در ۶ ماهه دوم سال این مشکلات به حداقل رسانده شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: