هدف‌گذاری آموزش و پرورش در رشته ریاضی ۲۲ درصد، رشته تجربی ۴۸ درصد و انسانی ۳۲ درصد است

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: هدف‌گذاری آموزش و پرورش در رشته ریاضی ۲۲ درصد، رشته تجربی ۴۸ درصد و انسانی ۳۲ درصد است./ امسال ۴۱ هزار و ۹۷۲ نوآموز در مقطع پیش‌دبستانی ثبت‌نام کرده‌اند همچنین ۳۶ هزار و ۸۶۲ دانش‌آموز استثنایی نیز تاکنون وارد سامانه سناد شده‌اند

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه و رئیس ستاد پروژه مهر؛ در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده گفت: تا روز ۲۴ شهریور ماه ۱۲ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۷۱۸ نفر دانش‌آموز اقدام به ثبت‌ اطلاعات در سامانه سناد کرده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان به تفکیک مقطع تحصیلی شامل ۷ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۴۶۶ نفر در مقطع ابتدایی، ۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۲۶۹ نفر در مقطع متوسطه اول، یک میلیون و ۸۸۳ هزار و ۱۴۹ نفر مقطع متوسطه دوم است.
رئیس ستاد پروژه مهر یادآور شد: از این تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده ۷۳۹ هزار و ۲۵۲ دانش‌آموز برای پایه دهم ثبت‌نام کرده‌اند البته بخشی از آن‌ها همچنان باقی مانده که در روزهای آتی فرایند ثبت‌نام برای آن‌ها انجام می‌شود.
زرافشان عنوان کرد: امسال ۴۱ هزار و ۹۷۲ نوآموز در مقطع پیش‌دبستانی ثبت‌نام کرده‌اند همچنین ۳۶ هزار و ۸۶۲ دانش‌آموز استثنایی نیز تاکنون وارد سامانه سناد شده‌اند.
رئیس ستاد پروژه مهر اظهار کرد: با توجه به برآورد‌هایی که آموزش و پرورش داشته به طور کلی ۱۸٫۵ درصد دانش‌آموزان در رشته ریاضی، ۴۷ درصد در رشته تجربی و ۳۴ درصد برای رشته انسانی ثبت‌نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش برای ثبت‌نام دانش‌آموزان برآورد‌هایی از پیش تعیین شده در نظر گرفته لذا آمار‌های موجود نشان از شرایط رضایت‌بخش نسبت به این هدف را نشان می‌دهد.
زرافشان عنوان کرد: هدف‌گذاری آموزش و پرورش در رشته ریاضی ۲۲ درصد، رشته تجربی ۴۸ درصد و انسانی ۳۲ درصد است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۶۰ هزار دانش‌آموز پایه دهم هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند اظهار کرد: در شاخه فنی و حرفه‌ای ۱۷٫۵ درصد ثبت‌نام انجام شده و هدف‌گذاری آموزش و پرورش ۱۷٫۲۹ درصد در نظر گرفته شده همچنین برای رشته‌های کار و دانش ۱۲٫۵ درصد ثبت‌نام انجام گرفته و هدف آموزش و پرورش ۲۳٫۶۷ درصد تعیین شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: