۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
معاون آموزش ابتدایی:

کمبود معلم در مدارس ابتدایی همچنان وجود دارد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: کمبود معلم در مدارس ابتدایی همچنان وجود دارد و امسال با حضور ۱۳ هزار دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان، تا حدودی سعی شده این کمبود جبران شود و بخشی از این کمبود نیز با خرید خدمات در مناطق مختلف کشور رفع خواهد شد./در سال تحصیلی جدید (۹۶ – ۹۵)، حدود ۲۰۰ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی دوره یکساله را در مدارس دو زبانه بصورت رایگان خواهند گذراند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور درمورد تامین معلم ابتدایی در همه مدارس در سال تحصیلی جدید افزود: کمبود معلم در مدارس ابتدایی همچنان وجود دارد و امسال با حضور ۱۳ هزار دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان، تا حدودی سعی شده این کمبود جبران شود و بخشی از این کمبود نیز با خرید خدمات در مناطق مختلف کشور رفع خواهد شد.
وی گفت: پیش بینی می شود جمعیت دانش آموزی در مقطع ابتدایی به حدود هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برسد که در پایه اول نزدیک به یک میلیون چهارصد هزار نفر است.
دیمه ور افزود: روند رشد دانش آموزی کشور سالانه حدود یک و هشت دهم درصد میانگین کشوری است که در برخی استان ها مانند گیلان این رشد جمعیتی منفی است و در استان هایی مانند سیستان و بلوچستان و یزد روند رشد جمعیتی افزون بر پنج درصد است.
وی با بیان اینکه برای ورودی های پیش دبستانی و کلاس اولی در اول مهر جشن شکوفه ها در مدارس برپا خواهد شد، ادامه داد: در سراسر کشور و در ساعت ۹ بامداد اول مهر یک برنامه ویژه و مفرح برای این دسته از نوآموزان در مدارس کشور در نظر گرفته شده که با حضور اولیای دانش آموزان و اولیای مدارس برگزار خواهد شد.
دیمه ور افزود: در سال تحصیلی جدید (۹۶ – ۹۵)، حدود ۲۰۰ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی دوره یکساله را در مدارس دو زبانه بصورت رایگان خواهند گذراند.
معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه نخستین روز ورود پیش دبستانی ها به مدرسه تعیین شده، گفت: با توجه به همزمانی اول مهر با روز پنجشنبه و تعطیلی مدارس، روز بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، شنبه سوم مهر ماه است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: