فانی:

۶۱۵ پژوهش‌سرا در ۶۱۵ منطقه دایر شده است

فانی، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ توسعه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مورد تأکید قرار گرفته است، تصریح کرد:‌ در این راستا ۶۱۵ پژوهش‌سرا در ۶۱۵ منطقه دایر شده است./جشنواره جابربن حیان با حضور ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی برگزار شد

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی در حاشیه مراسم تجلیل از افتخارآفرینان المپیادهای علمی کشور که عصر امروز در دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرمایه‌های انسانی، گنجینه‌ها و زیرساخت‌های توسعه اصلی در هر کشور هستند، تصریح کرد: در آموزش و پرورش زمینه‌سازی‌هایی به منظور شناخت و رشد استعدادها برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: جشنواره جابربن حیان که با حضور ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی برگزار شد دانش‌آموزان را به اکتشاف، تألیف، تحقیق، نوآوری و اختراع سوق می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش برگزاری جشنواره‌های نوجوان و جوان خوارزمی را مورد اشاره قرار داده و گفت: این جشنواره‌ها برای دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود و امر تحقیق و پژوهش را در آنها رشد می‌دهد.

فانی همچنین باشگاه دانش‌پژوهان جوان با قدمت ۲۹ ساله را نیز از جمله مراکز توسعه پژوهش در بین دانش‌آموزان برشمرد.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ توسعه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی مورد تأکید قرار گرفته است، تصریح کرد:‌ در این راستا ۶۱۵ پژوهش‌سرا در ۶۱۵ منطقه دایر شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: