نائب رئیس اتاق بازرگانی:

میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر در حال افزایش است

سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی: این طرح از حیث اینکه بار را از دوش بیمار برداشت، کار بزرگی است، اما باید در نظر بگیریم که در صورتی می‌توانستیم کامل اعلام رضایت کنیم که هزینه ارائه کننده خدمات را کم می‌کرد که متأسفانه در این بخش کارآمد نبود و میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر مرتباً در حال افزایش است و دولت نتوانست بین منابع و مصرف تعادل ایجاد کند.

به گزارش عیارآنلاین، پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق بازرگانی گفت: از آنجایی که پروسه واردات دارو با سلامت انسان گره خورده است، اگر بخواهد روند قانونی خود را طی کند، پروسه سخت و طولانی است. شرکت‌های واردکننده دارویی باید شناخته شده باشند، از سازمان غذا و دارو گواهی سلامت داشته، پروسه تولید داروی آنها به تأیید سازمان رسیده باشد و همچنین دارو باید تجربه آزمایش بر روی حیوانات را پشت سر گذاشته باشد تا نشان دهد که عوارض جدی برای انسان در پی ندارد. این پروسه ممکن است برای داروها از چند ماه تا چند سال طول بکشد.

سلطانی در پاسخ به این سؤال که معمولاً به چه داروهایی مجوز ورود به کشور داده می‌شود، گفت: عموماً داروهای پیشرفته‌ای که یا در داخل تولید نمی‌شود یا میزان تولید آنها کمتر از مصرف داخلی است.

وی در خصوص طرح تحول سلامت گفت: این طرح از حیث اینکه بار را از دوش بیمار برداشت، کار بزرگی است، اما باید در نظر بگیریم که در صورتی می‌توانستیم کامل اعلام رضایت کنیم که هزینه ارائه کننده خدمات را کم می‌کرد که متأسفانه در این بخش کارآمد نبود و میزان بدهی سازمان‌های بیمه‌گر مرتباً در حال افزایش است و دولت نتوانست بین منابع و مصرف تعادل ایجاد کند. این طرح متأسفانه باعث شد شرکت های داخلی با معوقات طولانی مدت روبه‌رو شوند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی در پایان گفت: طرح تحول سلامت از ابتدای اجرا اثر خاص و مستقیمی در واردات دارو نداشته است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: