افزایش ۹۰۰ تخت جدید ICU تا آخر امسال

آقاجانی، معاون درمانی وزارت بهداشت: : سال گذشته یک هزار و صد تخت آی سی یو در بیمارستان های دولتی کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به ۶ هزار و ۲۰۰ تخت رسید، امسال هم ۱۳۶ تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال ۹۰۰ تخت ICU دیگر به این بیمارستان ها افزوده می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی روز یکشنبه در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخش متمرکز آی سی یو کودکان در بیمارستان مفید تهران افزود: سال گذشته یک هزار و صد تخت آی سی در بیمارستان های دولتی کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به ۶ هزار و ۲۰۰ تخت رسید، امسال هم ۱۳۶ تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال ۹۰۰ تخت ICUدیگر به این بیمارستان ها افزوده می شود.
وی ادامه داد: تعداد تخت های آی سی یو کودکان در کشور تا سال ۹۳ حدود ۳۰۷ تخت بود که در سال ۹۴ حدود ۱۳۶ تخت به آنها اضافه شد و امسال نیز ۹۰ تخت دیگر اضافه می شود که بیشترین آن با تعداد ۱۹ تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.
معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت های PICU یا آی سی کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش می یابد.
تخت های آی سی یو کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت های ویژه دارند،استفاده می شود.
آقاجانی اصافه کرد: از نظر تخت های آی سی نوزادان هم تا سال گذشته ۲ هزار و ۲۷ تخت در کشور داشتیم که سال گذشته ۵۲۰ تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز ۱۸۰ تخت دیگر به آنها اضافه می شود.
وی همچنین از افتتاح ۵۰۰ تخت VIP زایمان زنان در کشور در یکصد بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح می شود و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان ها ایجاد می شود به طوری که شوهر نیز می تواند در کنار همسر در بیمارستان حضور داشته باشند.
آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش ۶٫۵ درصدی موارد سزارین را در کشور شاهد هستیم.
وی همچنین از تدوین پروتکل های درمان بیماران در بیمارستان ها و نیز پروتکل های ترخیص بیماران خبر داد که به گفته او با ابلاغ آنها نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه – اثربخش می شود.
امروز در مراسمی با حضور معاون درمان و معاون بهداشت وزیر بهداشت، بزرگ ترین بخش PICU کشور در بیمارستان مفید افتتاح شد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: