پرستاران بعد از بازنشستگی مجبور به ادامه فعالیت هستند

نادری، سرپرستار بیمارستان بوعلی: پرداختی‌های کم و مشکلات معیشتی پرستاران سبب شده است تا با وجود بازنشستگی باز هم ناچار به ادامه فعالیت باشند، در حالی‌که در هیچ جای دنیا یک پرستار این شرایط کاری را ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، ثریا نادری گفت: پرستاری طبق قانون کار وزارت کار جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود اما کمتر پرستاری از این شرایط می‌تواند استفاده کند.

وی افزود: برخی از پرستاران با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته شده‌اند و از قانون سختی مشاغل استفاده کردند، اما با حقوق یک میلیون تومانی ناگزیرند دوباره در جای دیگر مشغول به کار شوند، حالا سوال من از مسئولان وزارت بهداشت این است که این قانون چه فایده‌ای برای ما دارد؟

نادری با بیان اینکه پرستار بازنشسته باید رفاه کامل معیشتی داشته باشد چون بعد از ۲۰ سال واقعا توان کار ندارد، ادامه داد: این شرایط ربطی به بیمارستان دولتی و خصوصی ندارد و همه پرستاران همین مشکلات را دارند.

سرپرستار بیمارستان بوعلی با بیان اینکه بیمارستان‌ها به شدت با کمبود نیروی پرستاری مواجه هستند، گفت: برای حل مشکل قانون بهره‌وری را برای شیفت شب گذاشتند که کاهش ساعت کاری مد نظر بود اما نتوانشتند اجرا کنند چون نیرو کم است و تنها با نیروی موجود شیفت شب را یک و نیم برابر محسوب می‌کنند.

نادری افزود: البته به نسبت ۲ سال قبل هر شیفت ۲ تا ۳ نفر نیرو اضافه شد اما باز هم کمبود نیرو داریم و باید فکر جدی در این باره کرد چون وزارت بهداشت مشکلات پرستاران را می‌داند.

منبع:  آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: