۱۶ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

هزینه سالانه درمان ۱۵۴هزار بیمار خاص بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال است

میدری، معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: سالانه در کشور ۴۰ هزار میلیارد ریال برای درمان ۱۵۴ هزار بیمار خاص در کشور هزینه می شود.

به گزارش عیارآنلاین، «احمد میدری» روز چهارشنبه در همایش اهمیت ارزیابی برنامه ها و سیاست های اجتماعی که با حضور مدیر اجرایی شورای ملی ارزیابی سیاست های اجتماعی مکزیک در مجموعه تلاش برگزار شد، افزود: هر دو کشور ایران و مکزیک به اشکال گوناگون سیاست های اجتماعی را پیگیری می کنند.
وی توضیح داد: ایران از طریق داده های الکترونیک و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و کشور مکزیک از طریق پیمایش منطقه ای و محاسبه فقر چند بعدی برای این مهم تلاش می کنند.
معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون افزود: هر دو روش نکات قابل توجهی دارند؛ مکزیک فقر را نه به لحاظ درآمد بلکه به لحاظ دسترسی به زیرساخت های فیزیکی نظیر آب و برق پیگیری می کند.
میدری دسترسی به خدمات بهداشتی و پیوندهای اجتماعی را روش دیگر ارزیابی فقر در مکزیک عنوان کرد و افزود: این کشور هشت درصد فقر دسترسی به خدمات بهداشتی را کاهش داده است.
وی اهمیت ارزیابی سیاست های اجتماعی را از امور دیگر بیشتر دانست و افزود: در ایران همواره در سیاست های اجتماعی با کمبود مواجه هستیم. نیاز به آب، برق و مسکن قابل تعریف است اما وقتی به ارایه خدمات بهداشتی می رسیم حتی اگر چند برابر کنونی پول داشته باشیم، باز می توان غفلت کرد.
میدری با بیان این که با منابع محدود مالی که داریم باید خدمات رفاهی و اجتماعی را ارزیابی کنیم، تاکید کرد، باید راهکارهایی اتخاذ کنیم که سیاست های خود را اثربخش کنیم.
بر اساس این گزارش، همایش اهمیت ارزیابی برنامه ها و سیاست های اجتماعی با حضور قائم مقام وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران و مدیر اجرایی شورای ملی ارزیابی سیاست های اجتماعی مکزیک در مجموعه تلاش برگزار شد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: