۲۰ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷

تحقق ماموریت گرایی دانشگاه‌ها با بازنگری رشته های تحصیلی

وزیر علوم از تحقق ماموریت گرایی دانشگاه‌ها با بازنگری رشته های تحصیلی و ایجاد ۴۰ رشته جدید بین رشته ای و چند رشته ای تاکنون خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی وزیر علوم درباره بازنگری رشته های تحصیلی گفت: بازنگری رشته ها یکی از اقداماتی است که به ساماندهی و ارتقای کیفیت آموزش عالی و تحقق هدف ماموریت گرایی دانشگاهها و موسسات منجر می شود.

وزیر علوم با بیان اینکه بازنگری رشته ها از سال گذشته آغاز شده است، افزود: حدود ۶۰۰ رشته تحصیلی در دستور کار بازنگری قرار گرفت که عمدتا عمر برنامه درسی آنها بیش از ۱۰ سال وحتی برای برخی برنامه های آموزشی ۳۰ سال هیچگونه بازنگری صورت نگرفته بود.
وی با اشاره به مرحله کنونی این بازنگری ها بیان کرد: خوشبختانه بیش از ۵۰۰ مورد آنها بازنگری و روی سایت وزارت علوم قرار داده شده است.
فرهادی با بیان اینکه بازنگری های انجام شده به دانشگاهها ابلاغ و با مشارکت استادان و دانشگاهها در شورای عالی برنامه ریزی و شورای تحول علوم انسانی از امسال اجرا می شود، اظهار داشت: برنامه ریزی برای کارعملی، کارورزی و کارآموزی از جمله مواردی است که در بازنگری رشته ها مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
به گفته وزیر علوم هنوز بازنگری تعدادی از رشته های تحصیلی باقیمانده که آنها هم به زودی و در مراحل بعدی انجام می شوند.
وی درباره رشته های جدید بین رشته ای و چند رشته ای یادآور شد: این رشته ها برنامه های جدیدی بودند که مورد توجه قرار گرفتند و اکنون بین ۳۰ تا ۴۰ رشته تازه (عمدتا چندرشته ای) داریم.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: