شورای پول و اعتبار، راه اندازی موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن را تصویب کرد

در یکهزار و دویست و بیست و سومین جلسه شورای پول و اعتبار «دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر مؤسسات پس‌انداز و تسهیلات مسکن» به تصویب رسید.

به گزارش عیارآنلاین، شورای پول و اعتبار با هدف کمک به تأمین مالی بخش مسکن از طریق جذب پس‌اندازهای خرد و اعطای تسهیلات مسکن و با استناد به آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۷ قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، مصوب هیئت وزیران، “دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر مؤسسات پس‌انداز و تسهیلات مسکن” را در ۱۸ ماده و ۴ تبصره، تصویب کرد.

همچنین در این جلسه، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تأسیس بانک برون‌مرزی در مناطق آزاد به میزان ۱۰۰ میلیون یورو تعیین شد. قرار بود حداقل سرمایه برای تاسیس بانک‌های برون مرزی ۱۵۰ میلیون یورو باشد که با مخالفت ترکان دبیر شورای مناطق آزاد این طرح متوقف شده بود و جلسه امروز شورای پول و اعتبار و تعیین حداقل سرمایه ۱۰۰ میلیون یورویی می‌تواند خبر خوبی برای ترکان باشد.

درباره FATF بحثی نشد

یک عضو شورای پول و اعتبار از برگزاری جلسه امروز عصر این شورا در ساختمان بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این جلسه موضوع FATF مورد بررسی قرار نگرفت.

بهمن عبدالهی عصر امروز در گفتگو با ایبنا افزود: جلسه امروز این شورا در حالی برگزار شد که در این جلسه موضوع مربوط به گروه کاری اقدام مالی FATF مورد بررسی قرار نگرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه موارد مربوط به مسایل بانکی و موضوعات روزمره نظام بانکی بررسی شد.
گفتنی است پیش از این گفته شده بود که قرار است شورای پول و اعتبار در جلسه امروز عصر خود به صورت ویژه موضوع FATF را مورد بررسی قرار دهد.

منبع: بانک مردم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: