موسسه ثامن به زودی مجوز می گیرد

مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن از مراحل پایانی اخذ مجوز در بانک مرکزی خبر داد و گفت: وصول مطالبات معوق باید از مهمترین برنامه های ما باشد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدابراهیم پورزرندی در نخستین سفر دوره ای به استانها در جمع مدیران و روسای شعب استان خراسان اظهار داشت: در تلاش تاسیس و راه اندازی ۵ شرکت جدید که توسط هیات مدیره مصوب شد هستیم، و به زودی مراحل تاسیس آنها شروع می شود.
مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن گفت: اولویت های مجموعه ثامن با برنامه ریزی دقیق مشخص شده و به زودی طبق قوانین بانک مرکزی انحلال تعاونی اعتبار و تشکیل و اخذ مجوز موسسه را پیش روی خواهیم داشت.
مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن در نخستین بازدید از شعب خراسان در جمع مدیران و روسای شعب خراسان گفت: شورای راهبردی موسسه تشکیل و اولویت های آن مشخص شده که نخستین گام آن دریافت مجوز از بانک مرکزی است، هم اکنون با ایجاد کمیته انحلال و تاسیس آغاز بکار کرده است و در حال گذراندن اخذ مجوز از بانک مرکزی است.
پورزرندی در ادامه افزود: اولویت بعدی اتصال به شبکه شتاب است و ثامن ارتباط عصر با پتانسیلی که در زمینه IT دارد تلاش می کند که بتواند امکان استفاده از کارتهای موسسه اعتباری ثامن از دیگر بانکها نیز فراهم شود.
وی با بیان اینکه باید زنجیره خدمات ارزشی ثامن تکمیل شود، تصریح کرد: از هیات مدیره مجوز تاسیس لیزینگ، گروه مالی ثامن، شرکت کارگزاری بورس، شرکت تخصصی وصول مطالبات معوق و صرافی دریافت شده است که به محض تاسیس و شروع به کار از طریق سایت به اطلاع همکاران خواهد رسید.
مدیرعامل موسسه ثامن با اشاره به اینکه نیروی انسانی سرمایه هر سازمانی و توانمندسازی آن اولویت مجموعه است افزود: بیش از ۹۰درصد درآمد موسسسه از محل تسهیلات است و نباید به این شکل ادامه پیدا کند و می بایستی سبد درآمدی خود را با افزایش داده و از تک درآمدی خارج شود به زودی بسته ها و محصولات جدید طراحی و عرضه می شود.
پورزندی با اشاره به مولد کردن اموال غیر مولد گفت: همکاران مستقر در شعبه باید به دنبال وصول مطالبات معوق باشند، هر یک از کارکنان باید در مولد کردن اموال غیرمولد سهیم باشند و همکاری کنند کمیته وصول مطالبات معوق در ستاد هم با جدیت و تلاش در حال وصول است .
وی با اشاره به برنامه های میان مدت پیش بینی شده اظهار داشت: باید به دنبال راهکارهای جدید برای برآوردن انتظار سهام داران و سودآوری پایدار باشیم، همچنین باید جایگاه رقابتی و سهم از بازار را تبیین و با جذب منابع پایدار و کم هزینه سهم بازار قابل توجهی برای موسسه ایجاد شود.
قائم مقام موسسه نیز در این همایش گفت: موسسه اعتباری ثامن در حال ورود به یک مرحله جدید از دوره حیات سازمانی خود است.
محمود مردانی با تشریح دوره های پیش روی سازمان عنوان کرد: دوره تطبیق و تثبیت دوره هایی است که مجموعه آن را در پیش رو دارد، تطبیق از جنبه درجه انطباق پذیری با ضوابط و مقررات بانک مرکزی و مراجع نظارتی و تثبیت از این رو که جایگاه قانونی موسسه مشخص و تعیین می شود.
وی در ادامه در خصوص وصول مطالبات معوق گفت: همکاران باید در سطح شعب و ستاد نسبت به وصول مطالبات تلاش وافری انجام دهند، تا پولی که متعلق به سازمان است دوباره به چرخه مالی برگردد، این فرایند از پرداخت سودهای بالا جلوگیری می کند.
این عضو هیات مدیره موسسه ثامن با بیان این مطلب که دیگر مجبور نمی شویم سودهای بالا پرداخت نماییم تا فرایند تبدیل و تثبیت سازمان به تاخیر بیفتد افزود: اگر بتوانیم مطالبات معوق را وصول کرده و در چرخه گردش دوباره مالی قرار دهیم، یک هم افزایی قابل توجهی ایجاد می شود که در خلق پول و سود نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.
فتحعلی خوشبین، مشاور عالی مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن در این همایش گفت : موسسه اعتباری ثامن زیرساختهای خوبی برای تبدیل به بانک را دارد، اما لزوم به روز کردن دستورالعملها و بخشنامه ها یکی از اولویتهای سازمان است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر به روز شدن، عنوان کرد: نحوی سپرده گیری، سپرده گذاری، بخشنامه و اصول مشتری مداری باید به روز شود.
خوش بین با اشاره به سرمایه گذاری مناسب در بخش فناوری اطلاعات شده است تصریح کرد: در این بخش انتظار می رود این بخش بخصوص در قسمت جهش کمک فراوانی به سازمان کند و در هنگام اتصال به شبکه شتاب بخش IT باید تمام پایانه های خرید خریداری شده را نصب و اجرایی کند.
وی ادامه داد: در بخش دستگاه های خودپرداز بازی کارمزد وجود دارد ، یعنی به تعداد دستگاههای عابربانکی که موسسه در اختیار دارد امکان گرفتن کارمزد بیشتر می شود.
مشاور عالی مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن اضافه کرد: دارایی ثابتی که در درآمدزایی شرکت نکند دارایی ثابت نیست ، مازاد است و به قول اقتصاددانان دارایی مسموم است ،که باید تبدیل شود و از آن استفاده بهینه شود.
مدیر منطقه هشت نیز در این جلسه با تشریح حوزه های زیر مجموعه این منطقه گفت: در مجموع ۸۱ شعبه در ۵ حوزه با وجود اینکه همه چالشهای ایجاد شده ، باز هم توانستیم حداقل از نظر سود دهی رقم قابل توجهی در سطح شبکه به خود اختصاص داده و زیان ده نبوده ایم و رشد منابع در پایان مرداد۹۵ بر اثر تلاش بی وقفه و برنامه ریزی همکاران و با در نظر داشتن اهداف بودجه ای و تغییر ترکیب سپرده ها جایگاه مناسبی را در سطح شبکه برای خود ترسیم کرده است .
کیوان فر در پایان افزود: به حکایت آمار مدیریت برنامه ریزی در پایان سال گذشته به دلیل چالشهای ایجاد شده موسسات اعتباری و رکود بخصوص در بخش مسکن نتوانسته روند همیشگی رشد منابع و به طبع آن پرداخت تسهیلات را داشته باشد .
گفتنی است این نخستین بازدید و نشست مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن از شعب استان خراسان رضوی بود که انجام شد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: