پیگیری مشکلات بهورزان و تلاش برای رفع آن در طرح تحول سلامت

فرشادان، عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس: طرح ایجاد خانه‌های بهداشت در سال ۶۳ نخستین گام ایجاد تحول در نظام سلامت بود، استفاده از ظرفیت نیروهای بهورز در ارتقای شاخص‌های بهداشتی، الگویی برای کشورهای جهان شد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمهدی فرشادان با گرامیداشت روز بهورز، گفت: تاسیس و راه اندازی نخستین خانه بهداشت در منطقه چانقرانلو روستای حیدرلو اولین گام برای ایجاد تحول در نظام سلامت کشور بود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، افزود: استفاده از توان نیروهای بومی بهورز در ارتقای شاخص‌های بهداشتی روستاهای کشور، الگویی برای سایر کشورهای جهان شد.

فرشادان با بیان اینکه بهورزان آسیب های متعددی را برای محافظت از سلامت مردم به جان خریده‌اند، تاکید کرد: بسیاری از ما سلامت خود را مرهون تلاش ها و زحمات بهورزان هستیم، اکنون هم اگر از ریشه کنی بسیاری از بیماری ها در کشور سخن به میان می‌آید، بخش بزرگی از این موفقیت عظیم مرهون تلاش شبانه روزی جامعه بهورزی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری شرح وظایف بسیار گسترده بهورزان،  قدرشناسی از این زحمات را متناسب با تلاش آنان ندانست و تصریح کرد: این موضوع تنها مختص به استان کردستان نیست و باید توجه به جامعه بهورزی در سطح کلان و کشوری پیگیری شود.

وی ادامه داد: برعهده گرفتن مسئولیت مراقبت‌های عمومی، ارتقای شاخص های بهداشت حرفه‌ای، درمان‌های ساده علامتی، تلاش برای پیشگیری از عوارض حاملگی‌های متعدد، واکسیناسیون کودکان و … اثری بی نظیر در ارتقای نظام سلامت در مناطق روستایی داشته است.

فرشادان ارتباط نزدیک خود با جامعه بهورزی از گذشته تاکنون را یادآور شد و با بیان اینکه پیگیری مسائل و مشکلات بهورزان را وظیفه خود می دانم، گفت: امیدواریم در طرح تحول نظام سلامت تغییراتی ایجاد شود تا در بحث پرداختی به پرسنل به صورت جامع تری نگریسته و تمام زحمات کشان در این طرح به خصوص بهورزان به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند از مزایای مالی برخوردار شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اعلام پیگیری مسائل و مشکلات حوزه بهورزی از طریق وزارت بهداشت، گفت: درخواست های بهورزان از جمله قرار گرفتن دو سال ماموریت طرح بهورزان کشور به عنوان خدمت کاری، بازنشستگی پیش از موعد، موضوع ادامه تحصیل بهورزان، سختی کار شغل بهورزی و … را در آینده نزدیک پیگیری دوباره خواهد کرد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: