تدوین طرح تکمیلی نظام رتبه بندی معلمان در مجلس

نگهبان سلامی، نایب رئیس کمیسیون آموزش‌ وتحقیقات مجلس: طرح تکمیلی نظام رتبه‌بندی معلمان در مجلس به منظور رفع ایرادات طرح تنظیم شده از سوی دولت در دست تدوین است و بار مالی آن نیز در بودجه سنواتی لحاظ شده است./ فاز اول طرح نظام رتبه‌بندی معلمان نتوانست نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات را برآورده سازد./ قانون افزایش حقوق توسط سازمان مدیریت خدمات کشوری را با یک افزایش جزئی برای فرهنگیان اجرا کرد./ پس از اجرای فاز دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی‌هایی را درخصوص موارد لحاظ نشده انجام خواهد داد تا در طرح تکمیلی مجلس به آن‌ها توجه شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نگهبان سلامی با اشاره به اجرای  فاز دوم طرح نظام رتبه‌بندی معلمان از مهرماه سال جاری به طرح تکمیلی مجلس در این خصوص اشاره کرد و گفت: فاز اول طرح نظام رتبه‌بندی معلمان نتوانست نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات را برآورده سازد به همین دلیل طرحی تکمیلی در مجلس نهم از سوی اعضای کمیسیون آموزش مطرح شد اما به دلیل بار مالی به تصویب صحن علنی نرسید لذا در دوره جدید مجلس با رفع ایرادات وارده، به دنبال تصویب مجدد این طرح در راستای تکمیل طرح نظام رتبه‌بندی معلمان هستیم.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش وپرورش در فاز اول اجرای این طرح فقط قانون افزایش حقوق توسط سازمان مدیریت خدمات کشوری را با یک افزایش جزئی برای فرهنگیان اجرا کرد اما در طرحی که توسط کمیسیون آموزش طراحی شده، جایگاه و منزلت فرهنگیان و همچنین سوابق آموزشی، پژوهشی، تجربی، سنوات خدمت صلاحیت‌های حرفه‌ای،  و… لحاظ می‌شود.

وی طرح مجلس را تکمیلی و در ادامه نظام رتبه‌بندی معلمان دانست و افزود: طرح تکمیلی مجلس می‌تواند ایرادات و نواقص فاز اول و دوم نظام رتبه‌بندی معلمان را پس از اجرا در مهر سال ۹۵، مرتفع کند.

نگهبان سلامی افزود: سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان و همه شرایط لازم در نظام رتبه‌بندی برگرفته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز در این طرح به همراه بار مالی آن‌ها در بودجه سنواتی لحاظ شده است.

این نماینده افزود: آموزش و پرورش نظام رتبه‌بندی معلمان را از ابتدای مهر آغاز می‌کند و در ادامه از طریق طرح تکمیلی کمیسیون آموزش بودجه لازم به آن تزریق خواهد شد چراکه زمان تصویب بودجه‌ سنواتی تقریبا پایان سال است.

نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هنوز  مشخص نیست آموزش و پرورش چقدر می‌تواند موارد مدنظر را در فاز دوم طرح نظام رتبه بندی لحاظ کنند، افزود: با این وجود پس از اجرای فاز دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی‌هایی را درخصوص موارد لحاظ نشده انجام خواهد داد تا در طرح تکمیلی مجلس به آن‌ها توجه شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: