معاون وزیر:

با اجرای نظام جدید آموزشی مساجد هم به دایره کلاس درس اضافه شدند

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: با اجرا شدن طرح ۶، ۳، ۳ بیش از یک میلون دانش آموز به پایه ابتدایی افزوده شد که این مشکل مزمن را ایجاد کرد./ اجرای طرحی بدون درنظر گرفتن فضای آموزشی و معلم مشکل بزرگی برای ما ایجاد کرد و ما در برخی موارد از مساجد به عنوان کلاس درس استفاده کردیم./ اگر در زمینه‌ای برای کیفیت بخشی به برنامه‌های دانش آموزان، اخذ پول لزوم داشته باشد این مبحث با مسائل گرفتن شهریه در هنگام ثبت نام تفاوت می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که شامگاه شنبه با حضور استاندار قم در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است، اظهار داشت: در کشور ۱۰۵ هزار مدرسه، یک میلیون فرهنگی، ۱۳ میلیون دانش آموز و ۲۶ میلیون والدین دانش آموز وجود دارد.

وی ادامه داد: با اجرا شدن طرح ۶، ۳، ۳ بیش از یک میلون دانش آموز به پایه ابتدایی افزوده شد که این مشکل مزمن را ایجاد کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان این که امسال ۶۰ کتاب در پایه ابتدایی نوشتیم، ابراز کرد: اجرای طرحی بدون درنظر گرفتن فضای آموزشی و معلم مشکل بزرگی برای ما ایجاد کرد و ما در برخی موارد از مساجد به عنوان کلاس درس استفاده کردیم.

وی بیان داشت: در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مهارت زندگی و سواد رسانه‌ در پایه‌ای جزو دروس شده و استان قم در این باره الگوی استان‌های دیگر بوده است.

شرکت ۱۲ هزار  دانش آموز در مسابقات ورزشی

حمیدی اظهار کرد: در حوزه تربیت بدنی تحولی ایجاد شد که به موجب آن ۱۲ هزار دانش آموز در مسابقات شرکت کردند.

وی ادامه داد: متأسفانه برای دانش آموزان امکان حرکت و بازی در خانه و حتی کوچه‌ها به دلیل تنگی فضا وجود ندارد و ما با ایجاد کانون‌های درون مدرسه در پی گذراندن وقت آنان در وقت عصر هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: مدارس دولتی به هیچ عنوان مجاز به گرفتن شهریه از دانش آموزان نیستند و نباید مدارس ارائه کارنامه را گرو برای اخذ پول قرار دهند.

وی ابراز کرد: اگر در زمینه‌ای برای کیفیت بخشی به برنامه‌های دانش آموزان، اخذ پول لزوم داشته باشد این مبحث با مسائل گرفتن شهریه در هنگام ثبت نام تفاوت می‌کند.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: