خزعلی: برای ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج کاری کنید/ در آستانه انواع آسیب های اجتماعی هستیم

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید برای ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج کاری کرد وگرنه گرفتار انواع آسیب های اجتماعی می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، کبری خزعلی  افزود: اکنون ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج و حدود دو درصد جامعه معتاد هستند، اما تلاش هایی از سوی مسئولان اجرایی کشور به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت کاهش آسیب های اجتماعی شده، اما باید واقعا برای این موضوع چاره ای اندیشید.
وی ضمن تقدیر از مسئولان برای اصلاح و توجه به آسیب های اجتماعی، ادامه داد: دشمن با ماهواره و فضای مجازی می خواهد جوانان را به مسیرهای انحرافی بکشاند و اما مردم جوانان ما مقاوم در برابر این تهاجم های فرهنگی ایستاده اند.
خزعلی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که جلوی آسیب های اجتماعی را بگیریم و اگر ضربه ای در این زمینه خوردم حتما آن را درمان کنیم و زندگی ها را سالم سازی کنیم.
وی اظهار داشت: برای ازدواج آسان جوانان باید ضمن تشویق، فرهنگ سازی و تسهیل ازدواج، آنان را از فضای فاسد جنگ نرم دور کرد تا بتوانیم جامعه ای سالم داشته باشیم.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تسهیل ازدواج جوانان باید ملاک اصلی فعالیت ها در کشور باشد، گفت: نفی تجرد مورد تایید جامعه اسلامی است و باید توجه کرد که چرا از خانه های مجردی استفاده می شود، البته در این مسیر ماهواره می خواهد ریشه اسلام را بزند و ارتباطات محروم و نامحرم را حلال کند.
وی خاطرنشان کرد: چرا باید در همباشی دو جوان بدون هیچ محدودیتی ما هم سهیم باشیم و همین طور در مفاسد اجتماعی امکانات بدهیم، ما همه در تامین سلامت جامعه مسئول هستیم، باید به بهداشت، سلامت، هنر، کار، فعالیت و قدرت آنها توجه کنیم تا تشکیل خانواده بدهند کسی که مفسد است حتما جامعه را به فساد می کشاند.
وی ادامه داد: باید تلاش شود تا کمک هزینه جوانان را فراهم کنند، البته ما از طریق کانون های مساجد و حوزه های علمیه مشوق هایی برای مساجد نمونه که در زمینه ازدواج فعالیت دارند، در نظر گرفته ایم تا کمک هزینه هایی به جوانان برای ازدواج بدهند تا تسهیل گری ازدواج صورت گیرد.
خزعلی افزود: باید اقداماتی صورت گیرد که بین دولت و مردم وحدت و اتحاد برای ایجاد نهضت فراگیر ملی جهت تسهیل ازدواج آسان و موفق وجود داشته باشد چون جوانان ما خیلی مظلوم هستند و با این همه فشار و تهاجم فرهنگی که قصد تشویق مردم به فساد را دارند، جوانان ما خیلی قوی در برابر این همه تهاجامات ایستاده اند.
وی به موضوع بحث حجاب و عفاف جهت تضمین سلامت خانواده ها نیز اشاره کرد و گفت: اگر حجاب و عفاف حتی در ظاهر رعایت می شود نباید اختلاف در محیط کار و بیرون به گونه ای باشد که محروم و نامحرم در جامعه مشخص نباشد چرا که باعث بالارفتن میزان طلاق در جامعه می شود.

** از جایگاه زنان استفاده ابزاری نشود
خزعلی در ادامه با بیان اینکه در برنامه های توسعه ای کشور باید به جایگاه زن و خانواده توجه ویژه شود، افزود: نباید از جایگاه زن در زمینه های مختلف استفاده ابزاری شود.
وی تصریح کرد: اگر یک بانوی ایرانی روابط عمومی خوبی دارد آن فرد را به عنوان فروشنده، پرستار و حتی به تزیین چهره زن به کار می گیرند و این در واقع همان استفاده ابزاری از زنان است، باید تلاش شود حریم خانواده ها حفظ شود و در سیاست های کلان به گونه ای برنامه ریزی شود که با جلوگیری از این اقدامات، جلوی ورود ضربه روحی به بانوان گرفته شود.
وی ادامه داد: می توان با تخصیص امکانات بیشتر برای زنان مشغول به کار بتوانیم از بسیاری از مشکلات در این زمینه جلوگیری کرد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: