۱۵ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵

هدفگذاری وزارت صنعت برای تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو در سال ۹۵

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: تا پایان سال جاری چهار قرارداد جدید با خودرو سازان خارجی به امضا می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، منصور معظمی امروز (سه شنبه) در حاشیه رونمایی از خودرو ساندرو استپ وی، در جمع خبرنگاران افزود: خودروسازان خارجی به شرطی می توانند وارد ایران شوند که علاوه بر استفاده از توان قطعه سازان داخلی، محصولات خود را صادر کنند.
وی تاکید کرد: شرکت هایی چون پژو و سیتروئن باید ۳۰ تا ۴۰ درصد خودروهای تولیدی در ایران را صادر کنند.
وی به تولید ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در پنج ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: گروه خودروسازی سایپا در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه، ۲۵ درصد افزایش تولید داشته است.
معظمی افزاش تولید، کیفیت و رضایت مشتریان را از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در صنعت خودرو، اظهار امیدواری کرد که با ارتقاء وضعیت خودرو نسبت به سال گذشته، رضایت مصرف کنندگان بیشتر شده باشد.
رئیس ایدرو با اشاره به هدفگذاری وزارت صنعت برای تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو در سال ۹۵، گفت: در چهار ماه نخست امسال شاهد رشد ۴٫۴ درصدی در بخش صنعت بودیم که تحقق برنامه تولید خودرو، به تحقق برنامه مد نظر دولت در رشد اقتصادی می انجامد.
معاون وزیر صنعت اضافه کرد: رونمایی از خودرو ساندرو استپ وی دومین رونمایی خودرو پس از برجام است و به زودی محصول دیگری نیز رونمایی خواهد شد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: