هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی ساخت هر کلاس درس در کشور

رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: هزینه ساخت هر کلاس ۱۵۰ میلیون تومان است؛ البته یک کلاس درس، فضای ۵۰ مترمربعی نیست بلکه با فضای جانبی آن باید حدود ۱۴۰، ۱۵۰ مترمربع را باید در نظر گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در نشست خبری که امروز در سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد، اظهار داشت: همایش خیرین مدرسه ساز در سواحل مکران با هدف برقراری عدالت آموزشی در رفع محرومیت ها و کاستی هایی که در منطقه مکران وجود دارد، برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این همایش ۱۵ شهریور در دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار می شود، گفت: پیشنهاد برگزاری این همایش توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران مطرح شد و از چند ماه گذشته زحمات زیادی برای برگزاری آن کشیده شده است.

رئیسی ادامه داد: خیرین در جشنواره حضور دارند تا کم و کاستی ها را ببینند و بتوانیم با منابع دولتی و کمک  های مردمی و سایر نهادها برای رفع نیازهای آموزشی منطقه تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ نفر در این همایش شرکت می کنند، گفت: ۱۳۰ خیّر نیز شامل ۱۰۰ خیّر مرد و ۳۰ خیّر خانم از تهران در این همایش حضور دارند.

وی به همکاری استانداران و مسئولان ۲ استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان در این همایش اشاره کرد و افزود: قرار نیست در این همایش ریخت و پاش انجام شود بلکه خیرین از مناطق مختلف بازدید می کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به هزینه ساخت یک کلاس درس اشاره کرد و گفت: هزینه ساخت هر کلاس ۱۵۰ میلیون تومان است؛ البته یک کلاس درس، فضای ۵۰ مترمربعی نیست بلکه با فضای جانبی آن باید حدود ۱۴۰، ۱۵۰ مترمربع را باید در نظر گرفت.

وی تصریح کرد: اولین رسالت ما در سواحل مکران، جایگزینی مدارس استاندارد به جای مدارس کپری، خشت و گلی و تجهیزات استاندارد برای مدارس است.

رئیسی در خصوص ردیف بودجه عمرانی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: امسال ردیف ۱۳۰ میلیارد تومانی مازاد بر ردیف عادی استانی برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: