عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: وام ۱۰ میلیونی جوابگوی هزینه های بالا ازدواج نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسهیل در ارائه وام ازدواج گفت: میزان وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج با توجه به هزینه های بالا در جامعه، کم است بنابراین دولت باید زمینه افزایش میزان وام ازدواج را فراهم کند

به گزارش عیارآنلاین، زهرا سعیدی درباره وضعیت ارائه وام ازدواج گفت: مقام معظم رهبری روی موضوع ازدواج آسان تاکید دارند بنابراین باید تمامی مسئولان هرکدام به تناسب وظیفه خود شرایط ازدواج را در کشور تسهیل کنند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش ازدواج می تواند در کاهش بسیاری از مشکلات اجتماعی موثر باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مجلس شرایط افزایش وام ازدواج را فراهم کرده بنابراین باید بانک ها همکاری لازم را انجام دهند و در این راستا سخت گیری نکنند. بسیاری از زوج های جوان برای دریافت وام ازدواج با مشکل معرفی ضامن روبرو هستند که باید بانک ها در زمینه ضامنین معرفی شده، سخت گیری نکنند.

وی ادامه داد: در مراجعات های مردمی بخشی از زوج های جوان از تاخیر در پرداخت وام ازدواج گلایه دارند که باید بانک ها با توجه به شرایط سخت اقتصادی شرایطی را فراهم کنند که تاخیر در پرداخت وام ازدواج وجود نداشته باشد.

انتقاد از کم بودن وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج برای تامین هزینه ها

سعیدی با تاکید بر اینکه رشد ازدواج، زمینه ساز نشاط در جامعه است، افزود: بدون تعارف در حال حاضر میزان وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج با توجه به هزینه های بالا در جامعه، کم است بنابراین دولت باید زمینه افزایش میزان وام ازدواج را فراهم کند و در این راستا از پشنهادهای کارشناسی برای تامین منابع استفاده کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر رفع مشکل بیکاری، بسیاری از مردم با مشکل هزینه بالای تامین مسکن روبرو هستند از طرفی خانم ها نیز برای تهیه جهیزیه با مشکل مواجه هستند و وظیفه مسئولان این است اقدامات عملی برای رفع مشکلات انجام دهند.

منبع:خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: