نخستین نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی در مسکو برگزار می شود

دبیر اجرایی برگزاری نمایشگاه منطقه آزاد اروند در مسکو گفت:نخستین نمایشگاه و فروشگاه دائمی تولیدات کالاهای ایرانی با هماهنگی سازمان منطقه آزاد اروند در شهر مسکو روسیه برگزار می شود.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم شملان روز سه شنبه هدف از برگزاری نمایشگاه کالاهای تولیدی جمهوری اسلامی ایران در مسکو را حمایت از تولید داخلی، اشتغالزایی، معرفی توانمندی های تولیدکنندگان داخلی به مردم دیگر کشورها و ارزآوری به کشور عنوان کرد.
وی ادامه داد:امور اجرایی این نمایشگاه با محور سازمان منطقه آزاد اروند از خردادماه سال جاری آغاز شده و بر اساس برنامه ریزی، این نمایشگاه از ۲۵ مهرماه سال جاری در مسکو گشایش می یابد.
شملان در خصوص دلیل محوریت سازمان منطقه آزاد اروند در برگزاری این نمایشگاه، افزود:معطوف شدن نگاه فعالان اقتصادی کشور به منطقه آزاد اروند، بهره گیری از فرصت های صادراتی بندر خرمشهر و مرز بین المللی شلمچه برای بازرگانان و آشنایی بازرگانان و سرمایه گذاران با توانمندی های داخلی و ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند از این دلایل است.
دبیر اجرایی برگزاری نمایشگاه منطقه آزاد اروند در مسکو با بیان ویژگی های منحصر به فرد این نمایشگاه، رایگان بودن تبلیغ و بازاریابی کالا، مدت دارد بودن آن و ارائه تخفیف ۸۰ درصدی در هزینه های نمایشگاه را از مزیت های این نمایشگاه خواند.
وی همچنین با بیان ویژگی های مسکو در تبیدیل شدن به بازار هدف کالاهای ایرانی، تاکید کرد:کالاهای با کیفیت ایرانی می تواند جایگزین مناسبی برای کالاهای ترکیه ای شود و نکته مهم این است که بازار روسیه نیز کالاهای ایرانی را پذیرفته است.
شملان در پایان سخنانش با انتقاد از برخی کم توجهی سازمان های محدوده منطقه آزاد اروند در برگزاری این نمایشگاه، افزود:اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی آبادان و خرمشهر که می بایست حامی بخش خصوصی باشند، در این خصوص همکاری و کمک نکردند.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) قرار گرفته که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: