وزیر دفاع:‌ وزارت دفاع با بیش از ۳ هزار شرکت تحقیقاتی و دانش بنیان تعامل دارد

وزیر دفاع گفت: با بیش از ۳ هزار شرکت توانمند صنعتی، تحقیقاتی و دانش بنیان در قالب شبکه همکاران تعامل داریم.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دومین همایش شبکه  همکاران وزارت دفاع طی سخنانی با تبیین جایگاه و نقش شرکت‌های صنعتی، تحقیقاتی و دانش بنیان در توانمند سازی صنایع دفاعی و تقویت بنیه دفاعی کشور گفت: امروز مفتخریم که فرمانده معظم کل قوا وزارت دفاع را به عنوان نمونه بارز همکاری صنعت و دانشگاه می‌شناسند و بر این نکته تأکید دارند که از عوامل برجسته پیشرفت صنایع دفاعی کشور ارتباط بخش دفاع با دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان است.

سردار دهقان از شبکه همکاران وزارت دفاع به عنوان رزمندگانی یاد کرد که با کار جهادی و نقش آفرینی در ارتقاء قدرت دفاعی، اقتدار و امنیت ملی را استحکام می‌بخشند.

وزیر دفاع تبیین سیاست‌های وزارت دفاع در خصوص شبکه همکاران، هم افزایی تعامل موثر با شرکت‌های همکار، شناسایی دغدغه‌های تأمین کنندگان در همکاری با وزارت دفاع و تجلیل از شرکت‌های برتر را از مهم‌ترین اهداف برگزاری دومین همایش شبکه همکاران وزارت دفاع برشمرد و تصریح کرد: مجموعه وزارت دفاع و شبکه همکاران باید به شکلی تعامل و همکاری کنند که به عنوان مجموعه‌ای واحد سیاست‌ها و اهداف نظام را در این حوزه راهبردی به طور کامل و جامع محقق کنند.

سردار دهقان با اشاره به اینکه بهره برداری موثر از ظرفیت، توان، تجربه و تخصص دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان از مطالبات جدی فرماندهی معظم کل قوا است،‌ تأکید کرد: مناسبات ما براساس مدل راهبردی بلند مدت، هدف‌دار و بر پایه اعتماد متقابل به شکلی که باید همواره همکار و همپای هم باشیم تعریف شده و این رویکرد می‌تواند حرکت ما را به سوی ایجاد شبکه همکاران توانمند، پویا و پایدار شتاب بخشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه شرکت‌های صنعتی، تحقیقاتی و دانش بنیان فعال در شبکه همکاران وزارت دفاع می‌بایست به عنوان زنجیره‌های متصل به هم بالاترین نیازهای  بخش دفاع را در کمترین بازه زمانی تأمین کنند تأکید کرد: این روند را باید به شکلی سامان دهیم که منجر به ایجاد برندهایی گردد که بتوانیم با آن در بازارهای جهانی رقابت کنیم.

سردار دهقان، سریز دانش و فناوری در صنعت دفاعی به سایر بخش‌های کشور برای کمک به توسعه ملی را از راهبردهای مهم وزارت دفاع برشمرد و گفت: شبکه همکاران وزارت دفاع در این زمینه می توانند نقش بسیار ممتازی را ایفاء نمایند.

وزیر دفاع در پایان از همکاری و تلاش جهادی مجموعه عظیم شبکه همکاران وزارت دفاع که به رغم محدودیت‌ها و موانع پیش رو در عرصه مهم و راهبردی صنعت دفاعی قدم گذاشته اند تشکر و قدردانی کرد.

در ابتدای این همایش نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان ضمن استقبال از برگزاری چنین همایش‌هایی به طور مبسوط دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون نحوه تعامل با وزارت دفاع و رفع موانع و مشکلات موجود ارایه کردند.

گفتنی است در بخش پایانی این همایش از شرکت‌های برتر همکار با وزارت دفاع با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: