افزایش ۱۵ درصدی تعرفه داروخانه‌ها در دستور کار شورای عالی بیمه

پرویزی، مدیر کل اداره امور داروخانه‌ها و توزیع سازمان غذا و دارو : طبق رایزنی‌های صورت گرفته افزایش حداقل ۱۵ درصدی تعرفه داروخانه‌ها در دستور شورای عالی بیمه قرار دارد و سازمان غذا و دارو منتظر تصمیم‌گیری این شورا است البته پیشنهاد‌ها افزایش بالاتری را نشان می‌دادند اما برای یکسان‌سازی، همان ۱۵ درصد را مطرح کردیم.

داروخانه‌ها_پزشکان_نسخه_داروخانه هابه گزارش عیارآنلاین، سعدالله پرویزی مدیر کل اداره امور داروخانه‌ها و توزیع سازمان غذا و دارو؛ تعرفه داروخانه‌ها طبق تعریف کتاب‌ ارزش‌های نسبی ۵ درصد افزایش داشته است از همین رو با توجه به تورم، افزایش ۵ درصدی مورد تأیید داروخانه‌ها نیست.

پرویزی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته از سوی سازمان غذا و دارو مبنی بر افزایش این رقم افزود: طبق رایزنی‌های صورت گرفته افزایش حداقل ۱۵ درصدی تعرفه داروخانه‌ها در دستور شورای عالی بیمه قرار دارد و سازمان غذا و دارو منتظر تصمیم‌گیری این شورا است البته پیشنهاد‌ها افزایش بالاتری را نشان می‌دادند اما برای یکسان‌سازی، همان ۱۵ درصد را مطرح کردیم.
مدیر کل اداره امور داروخانه‌ها و توزیع سازمان غذا و دارو عنوان کرد: داروخانه‌ها پیشانی نظام دارویی کشور هستند و اگر حمایت نشوند احتمال تخلف در تعرفه‌گذاری وجود دارد.
وی با بیان قانونی بودن عرضه مکمل‌های غذایی و لوازم آرایشی در داروخانه‌ها یادآور شد: به استناد ماده ۱ آیین‌نامه ابلاغی داروخانه‌ها مؤسسات پزشکی هستند که با مجوز کمیسیون قانونی تأسیس شده و مسئول فنی واجد شرایط به ارائه خدمات دارویی و عرضه کالاهای سلامت محور از جمله شیر خشک، دارو، مکمل‌های غذایی، ملزومات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی می‌پردازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: