۹۶ درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت

موهبتی، معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت: تحول سلامت را اولویت برنامه‌های دولت است. ۹۶ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت است.

به گزارش عیارآنلاین، طاهر موهبتی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی سالن ورزشی چندمنظوره دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی این شهر با اشاره به اینکه تحول سلامت از اولویت‌های دولت است اظهار کرد: ۹۶ درصد از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت است.

وی به کاهش هزینه‌های بستری بیماران روستایی از ۳۸ درصد به سه درصد در طرح بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: پرداختی بیماران شهری به ۶درصد رسیده است.

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تعداد تخت‌های بستری در کشور از ۱۰ هزار به ۲۰ هزار تخت افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: به‌ازای هر یک‌هزار نفر، یک و نیم تخت بیمارستانی موجود است.

موهبتی از نیاز ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور خبر داد و بیان کرد: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین تخت‌های مذکور نیاز است و راهی به غیر از خصوصی‌سازی در بخش بیمارستانی نداریم.

وی بر تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در امر بهداشت تأکید کرد و گفت: تامین امنیت سرمایه‌گذاری در بخش بیمارستانی، سلامت را در جامعه تضمین می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه سلامت در حوزه آموزش، بهداشت و درمان متعلق به طرح ملی است، خاطرنشان کرد: دولت بارها از اصل طرح ملی سلامت حمایت کرده است و امیدواریم به گونه‌ای عمل شود که حمایت‌های مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند.

موهبتی، تامین سلامت را از اولویت‌های جوامع بشری خواند و یادآور شد: یکی از موفقیت‌های دولت روحانی توجه به حوزه سلامت است.

این مسؤول، سلامت و امنیت را دو نعمت الهی خواند و اظهار کرد: در افق ۱۴۰۴ کشور تلاش می‌کنیم جامعه‌ای برخوردار از سلامت داشته باشیم.

بنابر این گزارش، کلنگ احداث سالن ورزشی چندمنظوره دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی لنگرود در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۳۵۲ متر مربع و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال با حضور طاهر موهبتی معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زمین زده شد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: