“مشاور وزیر کشور: برای برقراری عدالت جنسیتی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد”

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور گفت: برای برقراری عدالت جنسیتی در کشور تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد و چنین وضعیتی نگران کننده است.

به گزارش عیارآنلاین، «فهیمه فرهمندپور» عصر دوشنبه در نشست امور بانوان و خانواده نوشهر افزود: هرچند نباید از تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید و ارتقای برخی از شاخص های خوب در حوزه زنان چشم پوشی کرد، ولی فرصت ها، امکانات و اعتبارات به درستی توزیع نمی شود.
وی اظهار داشت: به عنوان نمونه بهره گیری از توانمندی های زنان در جایگاههای مختلف در دستگاه های حاکمیتی با عنوان مدیرکل و معاون مدیرکل در استانداری های تمامی استان ها، مصداق روشنی از توجه این دولت به زنان بوده است.
مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور گفت: اینکه در کشورهای توسعه یافته دیده می شود امکانات، فرصت ها و اعتبارات به درستی و درحد نسبی توزیع می شود، بیشتر به خاطر فراهم بودن زیرساخت ها است و مهم تر از همه این موضوع در آن کشورها نهادینه شده است.
فرهمند پور افزود: زنان امروز در کشور مطالبه ای جز تحقق عدالت ندارند و یکی از ماموریت های مشاوران امور بانوان در فرمانداری ها تلاش در این زمینه هاست.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز گفت: همراهی و همگامی مشاوران فرمانداران در امور بانوان و نقش آنان در رشد اجتماعی بانوان برکسی پوشیده نیست و این مهم جای تقدیر دارد.
مریم جمشیدی افزود: این نشست فرصتی مغتنم برای دستیابی به مطالبات و نیازهای اساسی بانوان است که مستحق آن هم هستند.
علی شادمان فرماندار نوشهر نیز از زنان به عنوان سرمایه های انسانی نام برد و با ابراز خرسندی گفت که در نظام اسلامی به جایگاه این قشر در نظام اسلامی توجه خاصی شده است و به نحو مطلوب از وجود آنان در بخش های مختلف استفاده می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: