آلمان در منطقه آزاد اروند بیمارستان می سازد

آموزنده رئیس دانگاه علوم پزشکی آبادان: یک شرکت آلمانی قصد دارد در ساخت یک بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند سرمایه گذاری کند.. برای ساخت بیمارستان ۵۰۰تختخوابی ۴۰هکتار زمین بین دو شهرساحلی آبادان و خرمشهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: توافق اولیه با شرکت آلمانی برای ساخت این بیمارستان در منطقه دیریفارم آبادان صورت گرفته و مقدمات آن فراهم شده است.

علیرضا آموزنده با بیان اینکه برای ساخت بیمارستان ۵۰۰تختخوابی ۴۰هکتار زمین بین دو شهرساحلی آبادان و خرمشهر در نظر گرفته شده است ابراز امیدواری کرد عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان که نخستین سرمایه گذاری خارجی پس از برجام در بخش درمان و بهداشت منطقه آزاد اروند است شروع شود.
وی احداث این بیمارستان را یکی از نیازهای اساسی منطقه آزاد اروند که حدود ۴۵۰هزارنفر در آن زندگی می کنند ، بیان کرد و افزود: در افق ۲۰ساله جمعیت این منطقه به دو میلیون نفر خواهد رسید و توسعه مراکز درمانی در منطقه آزاد اروند یک ضرورت است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند به تازگی گفته است ۵۰۰پروژه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش های مختلف این منطقه طراحی و آماده شده است.
خرمشهر ، آبادان و جزیره زیبای مینو در محدوده منطقه آزاد اروند هستند.
منطقه آزاد اروند در بهمن ۱۳۸۴ فعالیت اقتصادی و تجاری خود در محدوده ۱۷هزار هکتار شروع کرد و در سال ۱۳۹۲محدوده منطقه آزاد به بیش از دو برابر افزایش یافت. این منطقه که به آبهای بین المللی دسترسی دارد با هدف جبران عقب ماندگی های ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی در شهرهای آبادان و خرمشهر و استفاده از ظرفیت های اقتصادی ، گردشگری و تجاری جنوب خوزستان شکل گرفت.

منبع: عصر ایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: