درخواست ۴ تن از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو/ واردات دارو و نحوه صرفه‌جویی در منابع ارزی از محورهای تفحص

قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو درخواست دادند. این درخواست به امضای ۴ نفر از نمایندگان رسیده که تحویل هیات رئیسه مجلس داده شده است. نحوه واردات دارو، نحوه صرفه جویی در منابع ارزی دارو، کیفیت داروهای تولید داخل، تجهیزات پزشکی و در اختیار قرار دادن داروهای بیماران سرطانی و صعب العلاج از محورهای این تحقیق و تفحص است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین قربانی، از درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو خبر داد و افزود: این درخواست به امضای ۴ نفر از نمایندگان رسیده که تحویل هیات رئیسه مجلس داده شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، درباره محورهای  تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو، ادامه داد: نحوه واردات دارو، نحوه صرفه جویی در منابع ارزی دارو، کیفیت داروهای تولید داخل، تجهیزات پزشکی و در اختیار قرار دادن داروهای بیماران سرطانی و صعب العلاج از محورهای این تحقیق و تفحص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اکنون این درخواست در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد و با شروع به کار مجلس این موضوع را با حضور نمایندگان درخواست کننده و رییس سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار می دهیم.

وی یادآور شد: ناگفته نماند در طول اجرای طرح تحول سلامت سازمان غذا و دارو از جمله سازمان هایی است که تاکنون موفق عمل کرده است علی رغم اینکه مافیای واردات دارو در کشور نقش موثری در زمینه واردات بی رویه دارو داشتند اما با تلاش دولت و نظارت مجلس بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در واردات دارو صرفه جویی شد که اقدامی بسیار تاثیرگذار بود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در این میان از واردات بسیاری از داروهای تک نسخه ای جلوگیری شد و فضای بازی که در حوزه دارو وجود داشت اکنون در حال کنترل است لذا به نظر می رسد این مهم یکی از اقدامات مثبت سازمان غذا و دارو است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: