۱۲ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

معاون پژوهشی وزیر علوم: امضای قراردادهای بیش از ۵۰۰ میلیارد تومانی برای پژوهش‌های کاربردی صنایع پایین دست

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از انعقاد قراردادهایی با مبالغ بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنایع پایین دستی و پتروشیمی برای پژوهش‌های کاربردی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم  در رابطه با دستاوردهای ارتباط با صنعت در حوزه تقاضا گفت: تفاهمنامه بین ۹ دانشگاه و پژوهشگاه مهم کشور با وزارت نفت در حوزه صنایع بالادست منعقد شده و در حال اجراست.

وی افزود: همچنین قراردادهایی بین ۱۲ دانشگاه و پژوهشگاه کشور با شرکت‌های ملی نفت،‌ گاز،‌ پتروشیمی، پالایش و پخش منعقد کردیم تا دانشگاه‌ها در این حوزه نیز موثر باشند.

به گفته احمدی، ۱۷ تفاهمنامه همکاری بین وزارت علوم با سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای معتبر منعقد شده و تفاهمنامه‌هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه فرصت مطالعاتی و پسادکترای صنعتی داخل کشور داریم.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم ادامه داد: اجرای بیش از هزار و ۲۰۰ طرح مشترک پژوهشی و فناوری با وزارت دفاع و تشکیل شورای توسعه علوم انسانی و هنر برای کاربردی سازی علوم انسانی و هنر از دیگر اقدامات در زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه است.

وی راه‌اندازی ۵ منطقه ویژه علم و فناوری در ۵ استان برای نخستین بار در کشور را از دیگر اقدامات در این حوزه برشمرد و گفت: واگذاری امور پژوهشی ۲۰ میدان نفتی بزرگ کشور با اعتبار بیش از هزار میلیارد تومان برای نخستین بار در تاریخ کشور به ۹ دانشگاه و پژوهشگاه برای افزایش ضریب ازدیاد برداشت نیز از اقدامات حوزه ارتباط با صنعت است.

احمدی گفت: انجام قراردادها با مبالغ بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنایع پایین دستی و پتروشیمی برای انجام پژوهش‌های کاربردی و دستاوردهایی از قبیل جلب حمایت وزارت جهاد کشاورزی و نفت در پایان نامه‌های دانشجویان، انجام طرح‌های مشترک تحقیقات و فناوری با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و محیط زیست نیز جزء اقدامات ما در این حوزه به شمار می‌رود.

معاون وزیر علوم عنوان کرد: همچنین ۲۰۰ عضو هیات علمی برای استفاده از فرصت مطالعاتی داخل کشور و ۱۰۰ نفر عضو هیات علمی برای گذراندن دوره پسادکترای صنعتی داخل کشور معرفی کردیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: