رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران: توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه در اولویت اتاق بازرگانی قرار می‌گیرد

رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران گفت: توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه و مسلمان در اولویت اتاق بازرگانی قرار می‌گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، غلام‌حسین شافعی  اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های کلان اقتصادی کشور توسعه همکاری با کشورهای همسایه و مسلمان مدنظر است که این سیاست در اتاق بازرگانی ایران نیز دنبال خواهد شد.

وی افزود: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده که در اقتصاد کشور ممکن است ایجاد شود، توسعه روابط با کشورهای اسلامی و همسایه به ما کمک خواهد کرد.

رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: کشو‌های توسعه‌یافته نیز به لحاظ انتقال تکنولوژی مدنظر خواهند بود تا نیاز ما در این بخش نیز تأمین شود.

وی در واکنش به تأثیر رفت‌وآمد هیئت‌های تجاری به ایران و برنامه‌های وی در این خصوص تصریح کرد: رفت‌وآمد هیئت‌های تجاری به کشور بی‌نتیجه نیست و با این اتفاق، سایر کشورها اطلاعات لازم را از ایران به‌دست آورده‌اند و نباید از یک هیئت انتظار داشت که در سفر ابتدایی خود به ایران قرارداد تجاری امضا کند.

شافعی گفت: در حال حاضر این هیئت‌ها اطلاعات لازم را از ایران و بازار ۸۰ میلیونی آن به‌دست آورده اند و بر موقعیت استراتژیک ایران در منطقه مشرف هستند که این امر شرایط را برای بهبود روابط تجاری در آینده فراهم می‌کند.

وی افزود: برای دریافت نتیجه مطلوب از رفت آمد هیئت‌های تجاری لازم است که از قبل عزیمت، زمینه همکاری میان دو کشور بررسی و بعد اقدام شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: