معاونت سازمان ملی استاندارد: ظرفیت گردش مالی تجارت حلال در کشورهای اسلامی ۲۵۰۰ میلیارد دلار است

معاون سازمان ملی استاندارد ایران می گوید، اگر ایران بتواند پنج درصد از ارزش بازار تجارت حلال را در اختیار بگیرد، دیگر نیازی به صادرات نفت نخواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استانداردهای سازمان ملی استاندارد روز یکشنبه در حاشیه دومین شورای سیاستگذاری راهبردی تجارت محصولات و خدمات حلال در جمع خبرنگاران، ظرفیت گردش مالی تجارت حلال را در کشورهای اسلامی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار اعلام کرد.
وی با بیان اینکه قرار است در جهان یک استاندارد غذای حلال اجرا شود، افزود: باید برای تحقق این هدف در کشور، بین دستگاه های مختلف همکاری و هم افزایی صورت گیرد.
معاون نظارت بر اجرای استانداردهای سازمان ملی استاندارد به تشکیل شورای سیاستگذاری راهبردی تجارت محصولات و خدمات حلال با تصویب هیات دولت، اشاره کرد و گفت: دستور کار امروز شورا، بررسی دستورالعمل است و در گام بعدی کمیته های تخصصی تشکیل خواهد شد.
مرندی مقدم ادامه داد: سودآوری این بازار به حدی است که حتی کشورهای غیراسلامی نیز تلاش می کنند، سهمی در این بازار داشته باشند.
به گزارش ایرنا، دومین شورای سیاستگذاری راهبردی تجارت محصولات و خدمات حلال امروز (یکشنبه) با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سازمان ملی استاندارد تشکیل شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: