نعمت زاده: ۶۷۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور تسهیلات دریافت می کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور از تسهیلات بانکی برای رفع موانع تولید برخوردار می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت زاده روز دوشنبه در حاشیه مراسم آغاز به کار گروه توسعه شیرآلات صنعتی نیک گستر در شهرک صنعتی شمس آباد فشافویه در جمع خبرنگاران گفت: حمایت از تولید و صنایع مخصوصا با هدف صادرات و یا خودکفایی بر مبنای اقتصاد مقاومتی از سیاست های اصلی دولت یازدهم است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا نیز گفت: واحدهای صنعتی مشکل دار که در استان تهران فعالیت می کنند در صورتی که مشکل داشته باشند برای برخوردار شدن از حمایت به بانک ها معرفی می شوند.
نعمت زاده با بیان اینکه این واحدها در صورتی از حمایت برخوردار می شوند که طرح های توسعه ای اجرا کنند افزود: تاسیس واحدهای جدید صنعتی در استان تهران بر اساس آنچه قانون مقرر کرده است به شعاع ۱۲۰ کیلومتر ممنوع است.
گروه توسعه شیرآلات صنعتی نیک گستر با حضور نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا مقدم معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت، منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولان در منطقه صنعتی شمس آباد واقع در حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری آغاز به کار کرد.
این شرکت با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت گلدن گروپ آلمان به عنوان سازنده شیرآلات ابزار دقیق، on-off valve، سیستم های HIPPS و انواع کنترل ولو که یکی از اولویت های ۱۰ گانه وزارت نفت است فعالیت می کند.
شرکت شیرآلات نیک گستر با هدف کمک به خودکفایی و رشد اقتصاد کشور مخصوصا در بخش صنایع نفت، گاز، پتروشیمی راه اندازی شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: