تجهیز ۶۴ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی به آزمایشگاه نانو

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش ‌و پرورش: از ۵۰۰ پژوهش سرای موجود در کشور حدود ۶۴ پژوهش‌سرا مجهز به آزمایشگاه نانو شده است./ جامعه علمی کشور به دنبال استفاده از ظرفیت علمی دانش آموزان در پژوهش سراها است.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان عصر امروز در آیین افتتاح اولین پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استاندارد کشور که با حضور مسؤولان آموزش ‌و پرورش استان اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: از ۵۰۰ پژوهش سرای موجود در کشور حدود ۶۴ پژوهش‌سرا مجهز به آزمایشگاه نانو شده است و همچنین تعدادی مجهز به آزمایشگاه‌های لیزر شده‌اند تا دانش‌آموزان در این عرصه‌ها نیز فعالیت کنند.

وی افزود: سال گذشته در استان اصفهان برای برگزاری مسابقات پرواز تفاهم‌نامه‌ای امضا شد و همه این‌ها نشان‌دهنده به وجود آمدن یک باور عمومی برای فعالیت‌های علمی دانش آموزان است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش ‌و پرورش یادآور شد: سال‌های گذشته برخی تصور می‌کردند مگر دانش آموزان می‌توانند وارد عرصه پژوهش شوند اما این نگاه با همت دانش آموزان در حال تغییر است.

زرافشان عنوان کرد: جامعه علمی کشور به دنبال استفاده از ظرفیت علمی دانش آموزان در پژوهش سراها است.

وی با اشاره به لزوم حمایت از ایده‌های خلاقانه دانش آموزان، بیان کرد: امروز در شورای آموزش‌ و پرورش استان بحث امضای تفاهم‌نامه‌ای برای حمایت از خلاقیت‌های دانش‌آموزی در استان اصفهان را داشتیم و خوشحالیم دانش‌آموزان با پا گذاشتن در علومی مانند نانو، لیزر و هوافضا فعالیت می‌کنند و افتخار آفرین هستند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش تأکید کرد: سال گذشته در نمایشگاه نانو برای اولین سال یک غرفه تجاری‌سازی داشتیم و قرار بر این شد در دوره بعد، بخش دانش‌آموزی نیز راه‌اندازی شود تا نوآوری‌های دانش آموزان نیز تجاری‌سازی شود.

زرافشان در پایان خاطرنشان کرد: اقدام پسندیده مهندس کرباسی در تأسیس پژوهش سرای خیام حتماً برای روح پدرشان مؤثر خواهد بود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: