عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تمامی دستگاه‌ها برای تحقق سیاست‌های کلی خانواده احساس مسئولیت کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه برای تحقق سیاست‌های کلی خانواده تمامی دستگاه‌ها باید احساس مسئولیت کنند، گفت: تمامی وزارت‌خانه‌ها باید برنامه مناسبی را برای این موضوع طراحی کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حیدرعلی عابدی در رابطه با ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: از توجه مقام معظم رهبری به مشکلات خانواده تشکر می کنم زیرا این سیاست ها تمامی ابعاد خانواده را پوشش می دهد از این رو نیاز است تمامی مسئولان در راستای تحقق آن گام برداشته و هماهنگی لازم را با هم داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای تحقق سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری تمامی مسئولان و دستگاه ها باید احساس کنند که مخاطب رهبر انقلاب آنها بوده و این طور نباشد که دستگاه ها وظایف خود را فراموش کرده و تصور کنند که مخاطب مقام معظم رهبری نهاد خاصی است زیرا این سیاست‌ها تمامی ابعاد خانواده را پوشش داده و تحقق و اجرای آنها نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها و مسئولان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه تمامی وزارتخانه و دستگاه ها باید برنامه مناسبی را برای اجرای سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری تدوین و  طراحی نمایند، یادآور شد: باید طرح‌های مناسب از سوی تمامی وزارت خانه ها و دستگاه ها ارائه و نقش تمامی آنها مانند وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، فرهنگ وارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وحتی شهرداری ها مشخص و هر کدام به درستی به وظیفه خود عمل کند.

عابدی در رابطه مبارزه با اشرافیت، تجمل‌گرایی و مظاهر فرهنگ غرب در سیاست های ابلاغی کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: متاسفانه امروزه جوانان به اشرافیت وتجمل گرایی روی آورده و تصور می کنند که حتما باید خانه دربستی و مجلل داشته باشند که به ازدواج روی بیاورند در حالی که صرف تجمل گرایی و امکانات مناسب لازمه یک زندگی بدون مشکل نیست بنابراین تجمل گرایی و اشرافیت باید اصلاح شود که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی مناسب است.

وی با تاکید بر اینکه برای از بین بردن اشرافیت و تجمل گرایی در کشور، وزارت آموزش و پرورش باید کتاب های مناسبی را در این زمینه طراحی نماید، افزود: این کتاب ها باید به گونه ای تدوین شود که نگرش به سمت خانواده محوری و اصول خانواده بیشتر شود زیرا خانواده کانون گرم و صمیمی است که می تواند محل پرورش نسل آینده باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم در مورد بند ۱۶ سیاست های ابلاغی خانواده از سوی مقام معظم رهبری مبنی  ایجاد ساز و کارهای لازم برای ارتقاء سلامت همه جانبه خانواده‌ها به ویژه سلامت باروری و افزایش فرزندآوری در جهت برخورداری از جامعه جوان، سالم، پویا و بالنده، گفت: توجه به فرزندآوری بیشتر نیازمند اعمال سیاست های تشویقی مناسب از سوی دولت یعنی برخورداری از تسهیلات مناسب، رایگان شدن آزمایش ها و مراقبت های دوران بارداری و بعد از زایمان،  افزایش مرخصی زایمان، گسترش مهدهای کودک در نزدیک محل کار زوجین، توجه به تحت پوشش قراردادن کلیه هزینه‌های پزشکی و مراقبتی فرزندان زیر ۱۸ سال و حمایت اقتصادی مناسب از زوجین نابارور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزارت بهداشت از جمله دستگاه هایی است که به صورت جدی باید در راستای تحقق سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری گام بردارد، افزود: البته وزارت بهداشت توجه زیادی به فرزندآوری بیشتر زوجین و حمایت از آنها داشته و در این راستا برنامه های زیادی را طراحی کرده است.

عابدی بر لزوم افزایش مرخصی زایمان و حمایت سایر دستگاه ها از زوجین برای فرزندآوری بیشتر تاکیدکرد و افزود:  دستگاه ها باید اهتمام ویژه ای را برای رفع مشکلات کارمندانی که صاحب فرزند شده داشته و تسهیلات تشویقی مناسبی را به آنها ارائه اخصاص دهند.

وی ادامه داد: به این شکل که اگر کودکان بیمار نیاز به درمان های مستمر ومراقبت های ویژه  برای بهبود دارد نهادهایی مانند سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت های اقتصادی لازم را از این کودکان داشته باشند تا خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی مواجه نشوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم،  با بیان اینکه نوع نگاه و نگرش به آسیب های اجتماعی  در دوران ابتدایی و مدرسه شکل می گیرد، تصریح کرد: متاسفانه به ابعاد خانواده در کشور توجه زیادی نشده و شیوع تمامی مشکلات خانواده از این موضوع نشات می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در رابطه با علوم انسانی و رفتاری دانشمندان وکارشناسان حاذقی درکشور داریم، یادآور شد: به راحتی می توان از ظرفیت این افراد در زمینه رفع مشکلات خانواده استفاده کرد به این نحو که با طراحی برنامه های تربیتی مناسب، زوجین تحمل مشکلات خانوادگی را کسب کرده و به سمت معضلی مانند طلاق روی نیاورند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، مهمترین مشکل مربوط به نهاد خانواده را بیکاری دانست و افزود: بیکاری موجب روی آوردن جوانان به سمت معضل اعتیاد و طلاق شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نوع تربیت نسل جوان را سومین مشکل عمده خانواده عنوان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر جوانان تحمل هیچ گونه مشکلی را نداشته و با کوچکترین مشکل به هم می ریزند  که این موضوع موجب عدم سازش و در نهایت جدایی و طلاق می شود.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: