عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: بی‌توجهی به تحکیم خانواده کشور را دچار بحران می‌کند/ لزوم توجه هر سه قوه به موضوع خانواده

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده جایگاه والای خانواده است، گفت: بی‌توجهی به موضوع خانواده کشور را دچار بحران می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد وحدتی‌هلان، با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، افزود: تحکیم خانواده یکی از ضرورت های مهم کشور است و باید استحکام خانواده را در کل جامعه تسری داد تا از این طریق بتوان از مسایل حاشیه ای در کشور از جمله اعتیاد و بزهکاری جلوگیری کرد و افراد مفیدی را تحویل جامعه داد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه به علت کم توجهی به تکریم خانواده پرداختن به این مساله تا حدودی حاد شده است و همین امر سبب شده مسایل حاشیه ای در کشور افزایش یابد و اگر به همین منوال پیش رویم در آینده دچار بحران خواهیم شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع خانواده در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با توجه به ضرورت این امر، سیاست های خانواده را ابلاغ و هر سه قوه را مامور اجرای آن کردند.

وی با یادآوری پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و عوامل تزلزل نهاد خانواده به ویژه موضوع طلاق در سیاست های ابلاغی حوزه خانواده از سوی مقام معظم رهبری، افزود: طلاق و مسایل حاشیه ای آن با پرداختن هر سه قوه به این موضوع باید مرتفع شود، در این میان مجلس به ویژه کمیسیون اجتماعی باید با تدوین قوانینی در زمینه خانواده تلاش کند تا مسایل حاشیه ای پیرامون طلاق یا آسیب های اجتماعی ناشی از حاشیه نشینی از میان رود.

وحدتی‌هلان تاکید کرد: با آگاه سازی مردم و فرهنگسازی بین خانواده ها و برگزاری کلاس های آموزشی قبل از ازدواج می‌توان از بسیاری مشکلات حاشیه ای طلاق و آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد؛ زمانی که طلاق در خانواده ای رخ می دهد بیش از همه فرزندان آن خانواده آسیب می‌بیند که اگر در این زمینه فرهنگسازی شود می‌توان شاهد کاهش آمار طلاق در کشور بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه اعضای این کمیسیون به موضوع تحکیم خانواده پرداخته اند، گفت: در بخش هایی که مربوط به این مباحث بوده کارهای زیادی انجام شده تا در برنامه ششم توسعه گنجانده شود که در کمیسیون تلفیق نیز مورد تایید نمایندگان قرار گرفت و امید است در صحن علنی مجلس نیز بانظر موافق نمایندگان روبرو شود تا مطالبات مقام معظم رهبری نیز اجرایی گردد

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: