مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش: سامانه ملی خدمات ازدواج جوانان به زودی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از راه‌اندازی سامانه ملی خدمات ازدواج و خانواده جوانان خبرداد و گفت: جوانان در شرف ازدواج می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه از حمایت‌های متنوعی در حوزه ازدواج برخوردار شوند.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر صبحی ، با بیان اینکه ۱۳ تا ۱۹ شهریورماه امسال همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه (س) با نام هفته ازدواج نامگذاری شده است، گفت: روزهای هفته ازدواج متناسب با اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده است با عناوین مختلفی نامگذاری شده که امیدواریم در هر روز بتوانیم برنامه‌هایی متناسب با عنوان آن روز را اجرا کنیم.

وی در خصوص اسامی روزهای هفته ازدواج گفت:  امروز شنبه ۱۳ شهریورماه با عنوان «جوانان، ازدواج، توانمند‌ سازی با محوریت مهارتهای اقتصادی»، یکشنبه ۱۴ شهریور «جوانان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت مهارتهای زندگی»، دوشنبه ۱۵ شهریور «جوانان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت مدیریت خانوادگی»، سه‌شنبه ۱۶ شهریور «جونان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت فرزند پروری»، چهارشنبه ۱۷ شهریور «جوانان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی»، پنج‌شنبه ۱۸ شهریور «جوانان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت سمن‌های فعال در حوزه ازدواج» و جمعه ۱۹ شهریورماه با عنوان «جوانان، ازدواج، توانمندسازی با محوریت معنوی و دینی» نامگذاری شده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به برنامه‌های هفته ازدواج گفت: از جمله مهمترین برنامه‌های هفته ازدواج برگزاری جشنواره ازدواج به صورت ملی است که به صورت همزمان در تمام استان‌های کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری ۲ همایش ملی دیگر در سال جاری گفت: اواخر آبان‌ماه همایش ملی ازدواج موفق و تحکیم خانواده با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مجمع خیرین ازدواج تصریح کرد: امیدواریم به زودی بتوانیم مجمع خیرین ازدواج را دوباره فعال کنیم همچنین قرار است به زودی سامانه ملی خدمات ازدواج و جوانان راه‌اندازی شود.

صبحی در خصوص کارکرد این سامانه گفت: جوانان در شرف ازدواج می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه ملی خدمات ازدواج و خانواده از حمایت‌های متنوعی در حوزه ازدواج برخوردار شوند تا در زمینه‌هایی مانند تهیه جهیزیه و برگزاری مربوط به مراسم جشن عروسی و حتی در زمینه اجاره خانه و اشتغال خدمات مناسبی را دریافت کنند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: