۱۲ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳

گسترش پژوهش سراهای دانش آموزی در حوزه زیست فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: پژوهش سراهای دانش آموزی با تدوین شش سند کلان در حوزه فناوری گسترش می یابد.

به گزارش عیارآنلاین، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به  سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی مدل های موفق ترویجی دانش آموزی ،فرهنگ‌سازی و زمینه سازی توسعه آن در سطح کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد:  معرفی پژوهش سراها و مدارس به عنوان مراکز مورد حمایت ستاد برای شکل گیری فعالیت های پژوهشی دانش‌آموزی با توجه به رویکرد پژوهش محوری در ترویج زیست فناوری و ایجاد ارتباط بین نهادهای دانش آموزی و نهادهای پژوهشی و صنعتی از دیگر اهداف این جشنواره است.
قانعی یاد آورشد: حرکت بنیادین برای رشد و گسترش پایدار در زمینه های نوین علم و فناوری در کشور، نیاز به فرهنگ سازی و آشنایی ریشه ای دانش آموزان با این فناوری ها را دارد.
وی عنوان کرد: ستاد توسعه زیست فناوری نیز با هدف ترویج و توسعه زیست فناوری و شاخه های وابسته به آن ایجاد ، و نسبت به آن در حوزه دانش آموزی و هم راستا با راهبرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به برگزاری جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کرده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تصریح کرد: این جشنواره علاوه بر شناسایی، معرفی و تشویق فعالان این فناوری، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد.
وی گفت:  زیست فناوری و تامین امنیت غذایی، زیست فناوری و سلامت، زیست فناوری و انرژی، زیست فناوری و محیط زیست سالم، زیست فناوری صنعتی، کاربرد نانو در زیست‌فناوری، زیست ‌فناوری و کشاورزی زیست فناوری و اقتصاد زیست مبنا،زیست فناوری دریایی و زیست‌فناوری موارد تعیین شده برای این جشنواره است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: