۹ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
عضو کمیسیون انرژی:

هیأت تطبیق قوانین شاید مصوبه دولت درباره قراردادهای جدید نفتی را رد کند

عضو کمیسیون انرژی گفت: اگر مصوبه دولت مغایر با بندهای اصلی ایرادات مطرح شده از سوی دفتر مقام معظم رهبری باشد هیأت تطبیق قوانین شاید مصوبه دولت را تأیید نکند.

به گزارش عیارآنلاین، جلال میرزایی  درباره جلسه اخیر کمیسیون انرژی با وزیر نفت گفت: در این جلسه سوال آقای شهریاری نماینده زاهدان درباره دلیل تاخیر انتقال گاز به سیستان و بلوچستان مطرح شد که آقای زنگنه توضیح داد خط لوله از زاهدان در حال احداث است و تا فروردین یا اردبیهشت ۹۶ قطعا گاز به شهر زاهدان خواهد رسید و همزمان احداث بیش از ۱۰۰ کیلومتر از شبکه داخل شهر زاهدان انجام شده است.

وی افزود: در این جلسه همچنین سوالات نمایندگان سیرجان و کرمان درباره توزیع قیر و همچنین توزیع سوخت مطرح شد که پاسخ وزیر نمایندگان را قانع کرد.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه بعد از جلسه غیرعلنی مجلس درباره قراردادهای جدید نفتی اتفاق جدیدی در مجلس در این باره رخ نداده است،گفت: با توجه به توضیحات آقای اسماعیلی رئیس هیات تطبیق قوانین مجلس قرار شد دولت اصلاحات را انجام دهد و بعد از تصویب دولت این مصوبه با قوانین تطبیق داده شود.

وی با تاکید بر اینکه مجلس فقط از این طریق می‌تواند بر قراردادهای جدید نفتی نظارت کند،گفت: اگر مصوبه دولت مغایر با بندهای اصلی ایرادات مطرح شده از سوی دفتر مقام معظم رهبری باشد هیات تطبیق قوانین شاید مصوبه دولت را تایید نکند.

میرزایی اضافه کرد: بر اساس توضیحات آقای لاریجانی به نظر می‌رسد که بخش عمده‌ای از اصلاحات مورد نظر دفتر مقام معظم رهبری انجام شده باشد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: