نماینده مجلس:

گرانی شکر نتیجه رقابت میان واردکننده ها و دولت

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه گرانی شکر نتیجه رقابت میان واردکننده ها و دولت است،گفت: روند واردات شکر در سال های گذشته روند کاهنده ای داشته است.

به گزارش عیارآنلاین، شمس الله شریعت نژاد درباره وضعیت شکر،گفت: روند واردات شکر در سال های گذشته روند کاهنده ای داشته است؛بنابراین  یک عده ای اصرار دارند که بطورحتم این روند معکوس شود و این درحالی است که این روند به نفع  تولید کننده  داخلی و کشاورز است.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس‌آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما انتظار داریم از دولت این فضا  را بشکند، تصریح کرد:استدلال وزارت کشاورزی این است که افزایش قیمت شکر توجیه ندارد؛زیرا با توجه به حجم تولید داخلی و میزان  واردات نباید  شاهد  افزایش نرخ باشیم.

شریعت نژاد،ادامه داد:براساس اطلاعات وزارت کشاورزی مشکلی برای کشت چغندرقند نداریم؛البته ما اگر بخواهیم اعلام کنیم که سال آینده دراین خصوص خودکفا می شویم،این امر با توجه به مشکلات  منابع آبی نمی تواند هم اکنون  امکان  پذیر  باشد.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد:واردات شکر را باید مدیریت کرد تا  موجب کاهش نرخ شکر بیش ازحد در داخل نشود تا دراین راستا از مایوس شدن تولیدداخلی جلوگیری کنیم؛بنابراین ما از این  سیاست دولت حمایت می کنیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: