بیش از ۱۰۰ هزار دفترچه بیمه برای اتباع خارجی در کشور صادر شد

کبیر، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار کارت یا دفترچه برای اتباع خارجی در کشور با هدف دریافت خدمات بیمه پایه صادر شده است و تلاش داریم مانند سایر بیمه شدگان کشور، خدمات بیمه پایه را در دسترس اتباع خارجی قرار دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد جواد کبیر روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در زنجان افزود: برای جمیعت اتباع بیگانه نیز از سال گذشته ازطریق هماهنگی با کمیساریای عالی پناهندگان و امور اتباع خارجی وزارت کشور اقداماتی انجام گرفت و تفاهم نامه هایی بین سازمان بیمه سلامت، کمیساریا و وزارت کشور منعقد و مقرر شد ۲۲۰هزار نفر از جمعیت اتباع بیگانه زیرپوشش سازمان بیمه سلامت در بیمه پایه قرار گیرند.
وی اظهار کرد: این تعداد اتباع بیگانه حدود چهار هزار بیمار خاص دارند که همه آنها نیازمند خدمات ویژه و خاص هستند و تا امروز نیز حدود ۱۲۰ هزار نفر از طریق سازمان اتباع بیگانه معرفی شدند که باید بادریافت شناسه مخصوص به عنوان افراد با هویت تعیین تکلیف شوند.
کبیر افزود: در سال ۹۴ حدود ۶۴ هزار میلیارد ریال مطالبات موسسه های طرف قرارداد با این سازمان پرداخت نشده بود که با تدبیر رئیس جمهوری، ۸۰ درصد از ۵۴ هزار میلیارد ریال منابع مصوب سال ۹۵ این سازمان تخصیص داده شد که با پرداخت این میزان، شرایط دریافتی موسسه های طرف قرارداد با سازمان به وضعیت مناسب تری رسید.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: برای اینکه بتوانیم همه مطالبات را پرداخت کنیم باید منابع داشته باشیم و منابعی که به عنوان گام دوم پیش بینی شده است مبلغ ۸۰ هزار میلیارد ریالی است که در مجلس شورای اسلامی مصوب شد از محل انتشار اوراق قرضه با تضمین پرداخت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و خزانه این اوراق تبدیل به منابع قابل پرداخت به موسسه ها شود.
وی پیش بینی کرد، در صورت تحقق ۱۰۰ درصدی این مبلغ تمامی بدهی های سال ۹۴ و حداقل ۶ ماهه سال ۹۵ نیز پرداخت خواهد شد.
کبیر افزود: بیمه سلامت برای اینکه بتواند پاسخگوی ۴۲ هزار موسسه طرف قرار باشد باید منابع مطمئن و پایدار در اختیار داشته باشد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: به دولت پیشنهاد داده شده است بودجه ۵۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی بیمه سلامت، در سال ۹۶ حداقل به ۱۸۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

*** ۶۲ هزار و ۵۴۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند
کبیر با بیان اینکه در مورد بیماران خاص گام های خوبی برداشته شده است، ادامه داد: هم اکنون سعی کردیم در پوشش بیمه ای بیماران خاص اختلالی ایجاد نشود و آنچه در مورد این بیماران حائز اهمیت بوده این است که داروهایی که در لیست ۲ هزا و ۳۰۰ قلمی وزارت بهداشت قرار دارد را تحت پوشش قرار دهیم.
وی بیان کرد: اگر قلم دارویی وجود داشته باشد و در لیست ژنریک ( عمومی) نباشد و دارو برند باشد با تشخیص شورای عالی بیمه در لیست خدمات قرار می گیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در ارتباط با بیمه شدگان جدید سیاست ها اصلاح می شود بدین معنا که نظام ارائه خدمت برای بیمه شدگان جدید در دریافت خدمات سرپایی و بستری با استفاده از نظام ارجاع در مراکز دولتی ادامه خواهد یافت.
وی بیان کرد: بر این اساس برای جمعیت ۱۱ میلیون نفری که می توانند از این مسیر دریافت خدمات داشته باشند این روند استمرار خواهد یافت و کسانی که از این مسیر خدمت ناراضی باشند می توانند از مسیر های دیگری استفاده کنند.
کبیر افزود: استراتژی بیمه سلامت در برنامه ششم توسعه تقویت و تحکیم نظام ارجاع است و نظام ارجاع شالوده اصلی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است.
به گفته وی،۹۹٫۹۹ درصد طبقه محروم و مستضعف جامعه تحت پوشش بیمه همگانی سلامت هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: