۸ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۷
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

قراردادهای جدید نفتی ۱۵ ایراد مهم داشت/اکثر ایرادات ‌هنوز رفع نشده/دولت اجازه اجرایی کردن قراردادها را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: از ۱۵ مورد ایراداتی که از قراردادهای نفتی گرفته شده به جز تعداد محدودی مابقی رفع نشده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، جواد کریمی قدوسی اظهار داشت: قراردادهای نفتی باید در هیئت تطبیق مورد بررسی قرار گرفته و با قوانین جمهوری اسلامی ایران مطابقت داده شود و در صورتیکه این قراردادها دچار مشکل باشند حتی اگر مصوبه هیئت دولت باشد امکان اجرایی شدن ندارند.

وی با اشاره به وجود ۱۵ مورد ایراد در قراردادهای جدید نفتی، خاطرنشان کرد: به جز چند مورد محدود سایر ایرادها در این قراردادها هنوز رفع نشده و تا زمان برطرف نشدن آنها دولت اجازه اجرایی کردن قراردادها را ندارد.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مجلس موافق سرمایه‌گذاری در حوزه نفت است، بیان کرد: در این مورد هیچ محدودیتی وجود نداشته و اگر اقدامات در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد حتی شرکت‌های آمریکایی نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری داشته باشند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: رسیدگی به میادین مشترک و صیانت چاه‌های نفت  از جمله مواردی است که باید در قراردادهای نفتی گنجانده شوند.

وی تأکید کرد: در این حوزه دولت باید از فرصت استفاده کرده و سریعا ایرادات این قراردادها را برطرف کند تا بتواند اقدامات مناسبی را در قالب این قراردادها انجام دهد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: