تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای گنجاندن مفادی در ارتباط با معیشت و مطالبات فرهنگیان در برنامه ششم

میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: موضوع معیشت و نظام آموزشی از جمله دغدغه‌هایی محسوب می‌شود که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آنها پرداختند و تلاش شد در پیشنهادات گنجانده شود./ پیشنهاد شده تا آخر برنامه ششم، مدارس به دو نوع دولتی و غیردولتی تقسیم شوند و دیگر انواع مختلف مدارس دولتی وجود نداشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحمایت میرزاده ضمن ابراز گلایه از جایگاه درنظر گرفته شده برای آموزش و پرورش در لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: متأسفانه در این لایحه، تنها یک ماده برای آموزش و پرورش درنظرگرفته شده بود؛ از این رو جلساتی با حضور مسئولان وزارتخانه آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکیل شد تا مشکلات بررسی و راهکارهای رفع آنها تدوین شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرید خدمات آموزشی تنها موضوعی است که در لایحه مذکور مورد توجه قرار گرفته بود، تصریح کرد: موضوع معیشت، مطالبات، نظام آموزشی، امور بازنشستگی و غیره از جمله دغدغه‌های کنونی فرهنگیان و عرصه آموزشی کشور محسوب می‌شود که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آنها پرداختند و تلاش شد در پیشنهادات گنجانده شود.

وی درباره خرید خدمات آموزشی توضیح داد: در این باره، وزارت آموزش و پرورش مجاز است در جهت ارتقای کیفیت، عدالت آموزشی و بهره وری نسبت به خرید خدمات از بخش خصوصی و تعاون اقدام کند.

وی با بیان اینکه کم‌لطفی زیادی عرصه آموزش و پرورش در برنامه ششم شده است، اظهار کرد: مسئولان می‌توانستند زمان مناسبی را برای بررسی مشکلات و موضوعات مربوطه در نظر بگیرند و نسبت به ذکر آن در لایحه اقدام کنند؛ لذا باید پیگیری کرد که مسئولان آموزش و پرورش کم‌کاری کرده‌اند یا اینکه در سازمان مدیریت توجه کافی نشده است.

میرزاده با اشاره به اینکه تنوع مدارس در سراسر کشور از دیگر موضوعات مورد بحث در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بوده است، ادامه داد: پیشنهاد شده تا آخر برنامه ششم، مدارس به دو نوع دولتی و غیردولتی تقسیم شوند و دیگر انواع مختلف مدارس دولتی وجود نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های جامعه فرهنگیان با تصویب  تغییرات درنظر گرفته حل خواهد شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: