افزایش پوشش تحصیلی اولویت اول آموزش و پرورش در بخش پیش دبستانی

فانی، وزیر آموزش و پرورش: اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش در بخش پیش دبستانی افزایش پوشش تحصیلی است./ امسال در بودجه وزارت آموزش و پرورش ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیش دبستانی با اولویت مناطق محروم و دو زبانه منظور شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی اظهار داشت: امسال در بودجه وزارت آموزش و پرورش ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیش دبستانی با اولویت مناطق محروم و دو زبانه منظور شده است.

وی ادامه داد: هزینه این اعتبار اختصاص داده شده در راستای نگاه ویژه به دوره پیش دبستانی ازسوی وزارت آموزش و پرورش و همچنین توسعه فعالیت ها و برنامه های تدوین شده انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش هدف از تخصیص این ردیف اعتباری به ویژه در مناطق دوزبانه و محروم را تلاش برای آموزش زبان فارسی به دانش آموزان پیش دبستانی عنوان کرد و گفت: قرار است که در طول یک سال آموزش های لازم به دانش آموزان ارائه شود تا آنها بتوانند به بهترین شکل و با فراگرفتن زبان فارسی وارد کلاس اول دبستان شوند.

وی با بیان اینکه در استانهای همانند کردستان، آذربایجان غربی، خوزستان و سایر مناطق دو زبانه دانش آموزان در زمان ورود به مدرسه در کلاس اول ابتدای با زبان فارسی مشکل دارند، افزود: این تفاوت زبان مادری با زبان فارسی باعث می شود که دانش آموزان با مشکلاتی مواجه شوند و در همین راستا برنامه ریزی شده است که در دوره پیش دبستانی این ضعف جبران شود.

فانی با بیان اینکه اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش در بخش پیش دبستانی افزایش پوشش تحصیلی است، عنوان کرد: در همین راستا در سراسر کشور به ویژه استانها و مناطق دوزبانه تلاش می شود که پوشش تحصیلی پیش دبستانی ها افزایش یابد و بخشی از این اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی در همین راستا هزینه می شود.

وی افزود: هم اکنون میانگین پوشش تحصیلی در دوره پیش دبستانی در کشور ۳۸ درصد است که خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته این میزان در کردستان حدود ۷۵ درصد است و این مهم شان دهنده توجه ویژه به این بخش است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: تلاش در راستای افزایش پوشش تحصیلی در دوره پیش دبستانی و همچنین برنامه ریزی ویژه مناطق محروم و دو زبانه دو اولویت اصلی است و در همین راستا نیز برنامه ریزی های ویژه ای در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت  و انتظار می رود که این مهم در استانهای مختلف کشور به ویژه استانهای هدف و مناطق دوزبانه به صورت ویژه دنبال شود.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: