پیشنهاد تشکیل کمیته شفاف سازی فعالیت های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط فانی

فانی، وزیر آموزش و پرورش: بخشی از مشکلات این صندوق مربوط به قبل از مدیریت فعلی آن است./ پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشترک از صندوق و نمایندگان مجلس تا یک ماه آینده تصویب شد.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بخشی از مشکلات این صندوق مربوط به قبل از مدیریت فعلی آن است و وام هایی در مدیریت های قبلی بدون گرفتن وثیقه لازم پرداخت شده است.
علی اصغر فانی بیان داشت: جلسه ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون آموزش داشتیم که نمایندگان بر اساس گزارش های موجود مطالبی را مطرح کردند و من پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشترک از صندوق و نمایندگان مجلس تا یک ماه آینده ارایه کردم که تصویب شد.
وی افزود: قرار است همه مدارک مورد در خواست در اختیار نمایندگان گذاشته شود و همچنین پیشنهاد شد تا اتاقی در موسسه صندوق ذخیره در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا درباره فعالیت ها و اقداماتی که صندوق انجام داده است به منظور شفاف سازی برای فرهنگیان، بررسی های لازم انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: البته صندوق ذخیره نیز تاکنون درباره فعالیت های خود اطلاع رسانی داشته است که با این اقدام امید است سوء تفاهم ها برطرف شود و به طور طبیعی با هر کسی هم که تخلفی مرتکب شده برخورد می شود.
مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: افزایش حساسیت معلمان نسبت به فعالیت های موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نتیجه استراتژی افزایش شفاف سازی مدیریت موسسه در سه سال اخیر بوده است به طوری که امروز همه فرهنگیان در سراسر کشور حتی از جزییات فعالیت های مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری های موسسه اطلاع دارند و انتقادات و پیشنهادات خود را بر پایه همین اطلاعات مطرح می کنند.
شهاب الدین غندالی افزود: موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با ایجاد اتاق شیشه ای در وب سایت موسسه تمامی اطلاعات مالی و ترازنامه های سود و زیان و گزارش مجامع و سایر اطلاعات مهم را در دسترس فرهنگیان قرار داده و اخبار و اطلاعات موسسه به صورت روزآمد از طریق سایت و سایر خبرگزاری ها منتشر شده و در دسترس همگان قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن به دلیل استقبال فرهنگیان از شبکه های اجتماعی بویژه تلگرام، کانال تلگرام موسسه نیز راه اندازی شد و انتشار اخبار موسسه از این طریق نیز در دستور کار قرار گرفت.
مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یادآورشد: به طور مشخص اعضای موسسه در هر زمان و هرمکان از طریق وب سایت موسسه و تلفن گویا می توانند صورت وضعیت دارایی های خود در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را به صورت لحظه ای مشاهده کنند. علاوه بر آن نسخه چاپی صورت وضعیت برای معلمان عضو موسسه به مدارس سراسر کشور ارسال شده تا اعضا از وضعیت موجودی خود نزد موسسه مطلع شوند.
غندالی اضافه کرد: برگزاری نشست با فعالان صنفی معلمان به عنوان نماینده و سخنگوی صنفی فرهنگیان یکی دیگر از برنامه های مستمر موسسه در طول سه سال اخیر بوده و بیش از پنج نشست در این زمینه با بیش از ۴٠ تشکل صنفی برگزار شده است.
وی اظهار کرد: بنابراین تشکیل کمیته شفاف سازی یکی دیگر از اقدامات موثر موسسه در راستای استراتژی اطلاع رسانی و شفاف سازی مورد نظر مدیریت موسسه است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: