۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی خبر داد:

برنامه وزارت نیرو برای برگزاری مناقصه بین المللی در پروژه شرکت یونیت اینترنشنال

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ضمن تأکید بر افزایش اقبال به پروژه‌های نیروگاهی ایران گفت: ما در رابطه با پروژه شرکت یونیت اینترنشنال و پروژه‌های جدیدمان در حال حرکت به سمت برگزاری مناقصه هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، محسن طرز طلب، مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد درباره قرارداد وزارت نیرو با شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه گفت: درباره این قرارداد هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و ما در حال مذاکره با این شرکت هستیم و هنوز قراردادی منعقد نشده و مذاکرات در حال ادامه است و هنوز مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

طرز طلب، با تأکید بر تغییر کردن شرایط و اقتضائات کار افزود: الان فضا برای اینکه ما بتوانیم از منابع مختلف استفاده کنیم فراهم شده است و این موضوع امکان کاهش قیمت تمام شده را فراهم کرده است و بر همین اساس داریم مناقصه‌ای را طراحی می کنیم. این موضوع کار می‌برد و باید اسناد مناقصه بین‌المللی طراحی شود. انشاءالله در چهار یا پنج ماه آینده اسناد آماده می شود و به سمت مناقصه می‌رویم.

وی درباره پروژه شرکت یونیت اینترنشنال و سایر پروژه‌های وزارت نیرو افزود: با توجه به اقبال موجود باید رقابت برقرار کنیم و شرایطی را آماده کنیم که قیمت واقعی برق که می توانیم به سرمایه گذاران بدهیم از این مرحله بیرون بیاید. ما هم در رابطه با این (پروژه) و هم در رابطه با پروژه های جدیدمان داریم به سمت مناقصه می‌رویم و امیدوارم در این زمینه انشاءالله موفق باشیم.

وی افزود: الان شرایط طوری شده است که با برگزاری مناقصه می‌تواند قیمت شفاف‌تری از سرمایه‌گذاران گرفته شود.

گفتنی است که وزارت نیرو در ماه‌های اخیر مذاکراتی را با شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه برای نهایی کردن قرارداد احداث ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه به ارزش ۳ میلیارد دلار داشته است. واگذاری این قرارداد بدون برگزاری مناقصه و در فضای غیررقابتی انتقادهایی را از سوی کارشناسان صنعت برق و افکار عمومی به همراه داشته است.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: